Gminne eliminacje XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Andrzejewie (zdjęcia)

Dodano: 24 lutego 2024 06:20, Autor: UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W ubiegłym tygodniu odbyły się eliminacje gminy Andrzejewo.
Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce stała się miejscem zmagania młodych adeptów w dziedzinie pożarnictwa i pierwszej pomocy medycznej. W czwartek, 15 lutego 2024, Odbyły się tam Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie stanęli przed trzydziestoma pytaniami, które sprawdzały ich wiedzę i umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Spośród dwunastu zaangażowanych uczestników wyłoniono czterech reprezentantów gminy Andrzejewo do eliminacji powiatowych. Młodzi ludzie wykazali się nie tylko znajomością przepisów, ale także praktycznymi umiejętnościami, które są niezwykle istotne w przypadku zagrożenia pożarem czy sytuacji wymagających udzielenia pierwszej pomocy.

Ocena zmagań uczestników należała do komisji, w której skład weszli przedstawiciele lokalnych struktur związanych z obroną przeciwpożarową. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Andrzejewie dh Krzysztof Jasko oraz Agnieszka Choromańska, Renata Han i Agnieszka Lużyńska, mieli trudne zadanie wyłonienia najlepszych spośród zaangażowanych uczestników.
REKLAMA


Nie tylko zwycięzcy mogli się cieszyć - wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami w postaci bonów podarunkowych, które ufundowała wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera.

Głównym celem turnieju jest nie tylko wyłonienie najlepszych, lecz także popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych. Turniej stanowi również doskonałą okazję do nauki praktycznych umiejętności, takich jak obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego czy technik ratowniczych. Poznanie historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej również odgrywa istotną rolę w edukacji młodego pokolenia.

Wyniki przedstawiają się następująco:


Kategoria szkoły podstawowe, gr. I:
1. miejsce - Amelia Majewska, SP Andrzejewo
2. miejsce - Wiktor Kowalczyk, SP Ołdaki-Polonia

Kategoria szkoły podstawowe, gr. II:
1. miejsce - Natalia Sutkowska, SP Ołdaki-Polonia
2. miejsce - Patrycja Leszczyńska, SP Andrzejewo


Zobacz również

Łoś chodzący po ulicy przy markecie Dino (wideo)

22 lutego 2024, OSP Komorowo, red. Elzbieta Krajewska

Nie doszło do żadnego incydentu ze zwierzęciem. Natomiast strażacy i policja szybko znaleźli się na miejscu, by zabezpieczyć łosia i użytkowników drogi.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Ołtarze-Gołacze (zdjęcia)

18 lutego 2024, OSP Nur, red. Elżbieta Krajewska

Do gaszenia pożaru drewnianego budynku zadysponowano 7 zastępów strażaków. Budynek spalił się doszczętnie.

Gminne eliminacje XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Broku (zdjęcia)

17 lutego 2024, ZPPO Brok, red. Elżbieta Krajewska

W Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]