Wkrótce mieszkańcy miasta wspólnie obchodzić będą Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 24 lutego 2024 15:13, Autor: UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Główne uroczystości odbędą się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej. Nie zabraknie imprez towarzyszących.
Starosta ostrowski Zbigniew Chrupek, burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek i dowódca 22. Wojskowego Ośrodka Kartograficznego płk Leszek Iwaniec zapraszają mieszkańców na wspólne obchody gminno-miejsko-powiatowe Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi Mazowieckiej.

W dniu 1 marca 2024 o godz. 11:45 delegacje władz samorządowych złożą kwiaty pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego, plac przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej z udziałem posterunku honorowego Garnizonu Ostrów Mazowiecka rozpoczną się o godz. 12:00.

W programie będzie wspólne odśpiewanie hymnu, następnie złożenie kwiatów przez delegacje władz samorządowych pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej, na rogu ul. 3 Maja i S. Duboisa.
REKLAMA


Delegacje, poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie zostanie odprawiona msza w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Wydarzenia towarzyszące:
1 marca o godzinie 9:00 odbędzie się II Turniej Strzelecki im. ppor. Aleksandra Kuleszy ps. "Krysia", "Sławek" Strzelnica sportowa KSS "Obrońca" w Troszynie, organizator Stowarzyszenie "Ziemia Wąsewska", Współorganizator: 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Natomiast o godz. 15:00 wykład historyczny "Od harcerza do Żołnierza Niezłomnego" w Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Inne ostrowska placówka Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, zaprasza na koncert muzyki patriotycznej o godz. 17:00.

3 marca 2024 odbędzie się XII Edycja Biegów Tropem Wilczym oraz marsz Nordic Walking w Małkini Górnej oraz Ostrowi Mazowieckiej.

Źródło zdjęcia: UM Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

W Ostrowi Mazowieckiej będzie wkrótce działać Rada Seniorów Miasta

23 lutego 2024, Miasto Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Wkrótce nabory członków do nowej rady, seniorzy czekają na uprawomocnieniu uchwały.

Spotkanie na temat zasad funkcjonowania oraz źródeł finansowania Centrów Integracji Społecznej zorganizowane w ostrowskim ratuszu (zdjęcia)

22 lutego 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie z doświadczonymi zarządzającymi podmiotami CIS z ościennych miast. Taka placówka oferuje wsparcie dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.

Poznaj oblicze harcerza i Żołnierza Niezłomnego. Wykład historyczny

21 lutego 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Julia Baranowska

Już wkrótce odbędzie się kolejny wykład historyczny z cyklu "Wieczór z historią" w Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Uczestnicy poznają historię Pileckiego od jego służby w harcerstwie do jego losów w polskim powojennym podziemiu niepodległościowym.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]