Będzie przebudowa drogi Jelonki - Wąsewo - Brzezienko - Wólka Brzezińska (zdjęcia)

Dodano: 25 lutego 2024 17:26, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrołęka, red. Kacper Jaworowski

Umowę, z wyłonionym w przetargu wykonawcą przebudowy drogi powiatowej nr 2643W Jelonki - Wąsewo - Brzezienko - Wólka Brzezińska, podpisano 23 lutego 2024 w Goworowie. Wykonawcą jest firma z Ostrowi Mazowieckiej.
W piątek, 23 lutego 2024, doszło do podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą przebudowy drogi powiatowej nr 2643W. Ważna inwestycja, mająca na celu poprawę stanu technicznego oraz bezpieczeństwa na drogach, z pewnością zyskała aprobatę społeczności lokalnej.

W oficjalnym podpisaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele wykonawcy, powiatu ostrołęckiego - w osobach starosty Stanisława Kubła, Krzysztofa Parzychowskiego i członka zarządu powiatu Antoniego Mulawki - oraz wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek.

Inwestycja drogowa, pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 2643W Jelonki - Wąsewo - Brzezienko - Wólka Brzezińska", jest finansowana z różnych źródeł. Całość inwestycji pochłonie 1.689.726,45 zł, w tym środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 1.639.726,45 zł, a wkład własny powiatu ostrołęckiego wyniesie 50.000,00 zł.
REKLAMA


Na wykonawcę wybrano Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej. Planowane działania obejmują przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 2643W, relacji Jelonki - Wąsewo - Brzezienko - Wólka Brzezińska.

Prace prowadzone będą na odcinku od km 0+000,00 do km 0+676,50 (odcinek długości 676,50 m) w Wólce Brzezińskiej. Docelowo droga będzie miała nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,50 m oraz obustronne pobocza umocnione kruszywem szerokości 1,00 m. Dodatkowo, planowane jest nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Realizacja inwestycji ma być zakończona w III kwartale 2024, co oznacza, że mieszkańcy regionu nie będą musieli długo czekać na korzyści płynące z tej przebudowy.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe Ostrołęka

Zobacz również

Podpisano umowę z wykonawcą na realizację rozbudowy drogi powiatowej nr 2630W na odcinku Koskowo - Stary Lubotyń (zdjęcia)

19 lutego 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Planowany termin zakończenia rozbudowy drogi powiatowej to wrzesień 2024.

Uroczystość otwarcia drogi gminnej w miejscowości Stara Ruskołęka (zdjęcia)

16 lutego 2024, UG Andrzejewo, red. Elżbieta Krajewska

Zakończono prace na odcinku drogi gminnej Stara Ruskołęka - Ruskołęka-Parcele.

Nowoczesny żłobek w Nagoszewce - inwestycja gminy Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

4 lutego 2024, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Gmina Ostrów Mazowiecka buduje nowoczesny żłobek z myślą o potrzebach najmłodszych mieszkańców. Póki co budowa trwa zgodnie z planem, a otwarcie ma nastąpić we wrześniu br.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]