Uroczystość otwarcia drogi gminnej w miejscowości Stara Ruskołęka (zdjęcia)

Dodano: 16 lutego 2024 10:13, Autor: UG Andrzejewo, red. Elżbieta Krajewska

Zakończono prace na odcinku drogi gminnej Stara Ruskołęka - Ruskołęka-Parcele.
W czwartek, 8 lutego 2024, mieszkańcy Starej Ruskołęki i Ruskołęki-Parcel mieli okazję uczestniczyć w uroczystości oficjalnego otwarcia drogi gminnej, która biegnie przy świetlicy wiejskiej w Starej Ruskołęce. Ceremonię rozpoczął ks. dr Jerzy Kruszewski, proboszcz parafii Andrzejewo, który dokonał poświęcenia przebudowanej drogi. W swoich przemówieniach głos zabrali także wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, oraz wykonawca inwestycji Mirosław Przesmycki, którzy podziękowali za współpracę i omówili przebieg prac.

W uroczystości uczestniczyli nie tylko przedstawiciele władz i wykonawcy, ale także mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. Sekretarz gminy Andrzejewo Robert Rosiak, inspektor nadzoru Paweł Sobieski, kierownik budowy Roman Lewandowski, geodeta Krzysztof Malec, radni oraz liczni mieszkańcy Starej Ruskołęki i Ruskołęki-Parcel.
REKLAMA


inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co dowodzi zaangażowania państwa w poprawę infrastruktury lokalnej. Kwota dofinansowania wyniosła imponujące 1.684.232,20 zł, zaś wkład własny gminy sięgnął 750.957,22 zł. Zakres prac obejmował kompleksową przebudowę drogi, włącznie z zerwaniem starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy oraz ułożeniem nowej nawierzchni wraz ze zjazdami i przepustami.

Realizację zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej nr 260102W w miejscowościach Stara Ruskołęka i Ruskołęka-Parcele do drogi powiatowej nr 2604W" powierzono Firmie Transportowo-Usługowej Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej.

Zakończenie uroczystości miało wymiar symboliczny - wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, ks. prob. Jerzy Kruszewski, wykonawca Mirosław Przesmycki, geodeta Krzysztof Malec oraz Aneta Majewska dokonali wspólnie przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierając nową drogę dla lokalnej społeczności. Wydarzenie stanowi nie tylko istotny krok w rozwoju infrastruktury, lecz także symbol solidarności i współpracy na rzecz dobra wspólnego.


Zobacz również

Konsultacje w sprawie linii kolejowej Tłuszcz - Ostrołęka. Prace będą prowadzone w 3 gminach powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

14 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Odbyły się konsultacje z mieszkańcami dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 29 na odcinku Tłuszcz - Ostrołęka w Urzędzie Gminy w Ostrowi Mazowieckiej. Mimo, że inwestycja nie dotyczy bezpośrednio powiatu ostrowskiego, to w jej ramach prowadzone będą prace pod linię nr 34 Ostrołęka - Małkinia, na terenie 3 gmin.

Milionowe wsparcie dla strażaków ochotników z powiatu ostrowskiego (zdjęcia)

12 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Potężne środki finansowe dla jednostek OSP z Komorowa, Małkini Górnej, Nura i Wąsewa, dzięki którym na drogi wyjadą 4 nowe pojazdy. Podpisanie umów miało miejsce w niedzielne popołudnie w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie. Wieczór zakończyło sceniczne czytanie fragmentów "Konstytucji dla Europy" według scenariusza Olgierda Łukaszewicza.

Wystawa "Kobiety w Karnym Obozie Pracy Treblinka I" niebawem w małkińskim GOKiS-ie

12 lutego 2024, GOKiS Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wyjątkowa wystawa poświęcona pamięci kobiet więzionych w Treblince, zagości już wkrótce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. To szansa na poznanie ich codziennego życia oraz zrozumienie tragedii, które je spotkały.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]