Akcja badania liczby osób bezdomnych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

Dodano: 4 marca 2024 06:10, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Policja, straż miejska i pracownicy MOPS dokonali kontroli pustostanów i miejsc zagrożonych przebywaniem osób bezdomnych.
W nocy z 28 na 29 lutego 2024 na terenie miasta Ostrów Mazowiecka funkcjonariusze ostrowskiej komendy wraz ze Strażą Miejską i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dokonali kontroli wszelkich pustostanów i miejsc zagrożonych pod kątem przebywania tam osób bezdomnych w ramach Ogólnopolskiego Badania Liczby Osób Bezdomnych, które zostało zorganizowane przez Wydział Rodzinny i Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego.

Podczas prowadzonych wspólnych działań dokonano kontroli wszelkich pustostanów i miejsc zagrożonych, gdzie według uzyskanych informacji mogą przebywać osoby bezdomne. Dokonano kontroli parków, klatek schodowych oraz ogródków działkowych.
REKLAMA


Bezdomne, nietrzeźwe oraz starsze osoby przebywające na dworze w sezonie zimowym są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Widząc taką osobę nie wahajmy się zareagować i poinformować odpowiednią instytucję. Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na krzywdę drugiego człowieka. Ta pomoc nic nas nie kosztuje a może ocalić czyjeś życie.

Wszelkie informacje należy kierować pod nr alarmowy 112 oraz nr dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej 47 70 44 200. Tego typu informację możemy również przekazać za pomocą aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń" Zgłoszenie w KMZB nie wymaga logowania czy też podawania danych osobowych. Jedyne czego potrzebujemy aby realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w naszym otoczeniu to dostęp do internetu.

Nasuwa się jednak pytanie co kontrolujący zrobiliby, gdyby podczas kontroli spotkali bezdomnych. W Ostrowi niestety nie ma schroniska dla bezdomnych.

Źródło zdjęć: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Spotkanie funkcjonariuszy z uczestnikami klubu Seniora w Nurze (zdjęcia)

2 marca 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie z seniorami miało na celu zwiększenie ich wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa jak też i zwiększenie ich świadomości na temat niebezpieczeństw zagrażających ich bliskim w życiu codziennym.

Pożegnanie nauczycielki Małgorzaty Kowalskiej-Pieczary (zdjęcia)

29 lutego 2024, SP Dudy, red. Elżbieta Krajewska

Szkoła w Dudach uroczyście pożegnała odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Kowalską-Pieczarę.

76-letnia kobieta zmarła podczas pogrzebu strażaka OSP

27 lutego 2024, OSP Prostyń, red. Elżbieta Krajewska

Nagle zatrzymanie krążenia u kobiety. Pomimo natychmiastowej pomocy udzielonej przez strażaków, później ratowników ZRM, życia kobiety nie udało się uratować.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]