Uczniowie z Ostrowi Mazowieckiej na wycieczce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej (zdjęcia)

Dodano: 13 marca 2024 07:46, Autor: UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Wycieczka zorganizowana była przez posła Marcina Grabowskiego i Jerzego Bauera.
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Ostrowi Mazowieckiej 11 marca 2024 skorzystali ze zorganizowanej przez posła Marcina Grabowskiego i burmistrza Jerzego Bauera wycieczki do Warszawy. W programie zwiedzania była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Po dokonaniu formalności, zarejestrowaniu się w biurze przepustek i przejściu przez sejmowe bramki uczniowie wraz z opiekunami, powitani przez posła Marcina Grabowskiego oraz przewodnika, obejrzeli makietę prezentującą kompleksu budowli sejmowych, poznali historię siedziby władzy ustawodawczej. Obejrzeli pamiątkowe tablice poświęcone parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicy upamiętniającej posłów - ofiary katastrofy smoleńskiej.
REKLAMA


Niezwykłym przeżyciem dla zwiedzającej młodzieży była wizyta w Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie uczestnicy wzięli udział w lekcji historii, wychowania obywatelskiego i patriotyzmu.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Na koniec, uczestnicy wycieczki w towarzystwie posła Marcina Grabowskiego, zjedli obiad w restauracji sejmowej. Tak spędzony dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.


Zobacz również

Zbigniew Chrupek powołany na stanowisko zastępcy przewodniczącego Rady Ekspertów Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży (zdjęcia)

12 marca 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Misją Rady Ekspertów jest zintegrowanie środowiska nauki ze sferą praktyki życia gospodarczego i nawiązanie ich ścisłej współpracy.

Stanisław Sówka spotkał się z mieszkańcami Pałapusa (zdjęcia)

11 marca 2024, Kacper Jaworowski

Nostalgiczne spotkanie w dawnej szkole. Autor publikacji "Urodziłem się w Pałapusie", przyjechał w rodzinne strony, by opowiedzieć mieszkańcom wsi nieco więcej o książce i swoim życiu.

Wędrowne Gitary zagrały w Broku z okazji Dnia Kobiet (zdjęcia, wideo)

11 marca 2024, Kacper Jaworowski

Obchody Dnia Kobiet w Broku wypełnione były nie tylko muzyką i wzruszeniami, ale także atmosferą wspólnoty i życzliwości. Dla zgromadzonych na Sali Widowiskowej zagrała grupa Wędrowne Gitary, a uczniowie lokalnej szkoły podarowali paniom kwiaty.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]