Stanisław Sówka spotkał się z mieszkańcami Pałapusa (zdjęcia)

Dodano: 11 marca 2024 20:08, Autor: Kacper Jaworowski

Nostalgiczne spotkanie w dawnej szkole. Autor publikacji "Urodziłem się w Pałapusie", przyjechał w rodzinne strony, by opowiedzieć mieszkańcom wsi nieco więcej o książce i swoim życiu.
Mieszkańcy Pałapusa mieli okazję spotkać się w budynku nieczynnej Publicznej Szkoły Podstawowej. W jakim celu? Otóż do Pałapusa przybył Stanisław Sówka, autor "Urodziłem się w Pałapusie", który przyjechał w rodzinne strony z Bakałarzewa (gm. Bakałarzewo, pow. suwalski), w którym mieszka na co dzień.

Sówka, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z Pałapusem, wzbudził zainteresowanie ze strony mieszkańców. Jego książka, będąca mieszanką wspomnień i lokalnej historii, okazała się inspiracją dla wielu, którzy chcieli lepiej poznać swoją małą ojczyznę.
REKLAMA


Spotkanie było okazją do poznania nie tylko Stanisława Sówki, ale także kulis pracy nad książką. Okazuje się, że autor pierwsze ruchy dotyczące książki podjął jeszcze w ubiegłym wieku. - Trochę wywiadu robiłem w latach 90. Z Murawskim Józefem, z Dąbkowskim - sąsiadem. To takie wojenne wspomnienia, nie tylko rodziców. Dialogi to są ich słowa, ponieważ ja to przepisywałem, jeszcze miałem nagrane na wideo - mówił na temat pierwszych materiałów Sówka, które ostatecznie pomogły mu przy pisaniu książki.

Spotkanie w dawnej szkole było okazją do poszerzenia wiedzy o historii Pałapusa. W atmosferze wzruszenia i radości mieszkańcy wspólnie przypominali sobie minioną przeszłość, czując się silnie związani z miejscem, które dla nich wszystkich jest tak szczególne.

Spotkanie ze Stanisławem Sówką odbyło się w niedzielę, 10 marca 2024, w budynku byłej Publicznej Szkoły Podstawowej w Pałapusie.


Zobacz również

Stanisław Sówka napisał książkę o Pałapusie

9 marca 2024, Kacper Jaworowski

Stanisław Sówka, zainspirowany historią swojej rodzinnej miejscowości, opublikował książkę "Urodziłem się w Pałapusie", stanowiącą podróż przez losy wsi. Publikacja składa się z 495 stron.

Podróż przez edukację i historię w ostrowskiej bibliotece. Spotkanie autorskie z Zofią Marianną Wróbel (zdjęcia)

16 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej była miejscem spotkania autorskiego z Zofią Marianną Wróbel. Opowieści autorki, pełne osobistych doświadczeń oraz wnikliwego spojrzenia na przeszłość, przybliżyły uczestnikom nie tylko losy jej własnej kariery zawodowej, ale również bogactwo tematów poruszanych w jej publikacjach.

Regionalne wspomnienia, które nie zginą. Promocja publikacji z tekstami laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" (zdjęcia)

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Publikacja tekstów laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" to nie tylko zbiór wyjątkowych opowieści, ale także pomost łączący pokolenia, kształtujący tożsamość lokalną i zachęcający do odkrywania nieznanego. W progach ostrowskiej biblioteki odbyło się spotkanie promujące publikację z tekstami laureatów, z lat 2018-2023.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]