Dzień Sołtysa w Małkini Górnej (zdjęcia)

Dodano: 14 marca 2024 09:37, Autor: UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Gmina Małkinia Górna uczciła swych sołtysów podczas obchodów Dnia Sołtysa. Wójt Bożena Kordek oraz lokalna społeczność wyrazili swoją wdzięczność za trud i zaangażowanie tych, którzy nieustannie pracują na rzecz rozwoju sołectw.
W poniedziałek, 11 marca 2024, odbyły się gminne obchody Dnia Sołtysa w Małkini Górnej. W trakcie uroczystości wójt Bożena Kordek, w imieniu swoim oraz mieszkańców gminy, wyraziła głęboką wdzięczność dla sołtysów za ich nieoceniony wkład w rozwój sołectw. Właśnie ci lokalni liderzy, z pasją i zaangażowaniem, troszczą się o sprawy swoich mieszkańców, stanowiąc nieodłączną część społeczności lokalnej.

Gmina Małkinia Górna może poszczycić się 29 sołtysami, którzy nie tylko pełnią swoje codzienne obowiązki, ale również stanowią istotne wsparcie i organ doradczy dla wójt przy podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących sołectw. Ich rola w życiu społeczności niejednokrotnie jest kluczowa, zarówno w aspektach organizacyjnych, jak i w budowaniu wspólnoty.

Podczas uroczystości, wójt gminy Bożeny Kordek, wraz z wieloma innymi ważnymi osobistościami lokalnej administracji, wyraziła swoje uznanie dla trudu i zaangażowania sołtysów. Wspólnie z sołtysami i ich małżonkami oraz innymi członkami gminnej administracji, tj. przewodniczący rady gminy Jacek Bogdan, sekretarz gminy Cezary Pietrzak, skarbnik gminy Marzena Kulesza, dyrektorka GOKiS Ewa Siwek, kierownictwo Referatu Organizacyjnego i Kadr oraz Referatu Promocji, czyli Anna Spalitabaka i Urszula Rytel, współtworzyli atmosferę pełną wdzięczności i pozytywnego nastroju.
REKLAMA


Nie zabrakło również elementu artystycznego, który dodatkowo uświetnił wydarzenie. Oprawę muzyczną zapewnił ludowy zespół "Małkinianka", który swoimi dźwiękami wprowadził uczestników w radosny nastrój. Ponadto, swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie Studia Nagrań MS, Szymon Kacpura oraz Paweł Stefańczyk.

W swoim przemówieniu wójt Bożena Kordek podkreśliła, jak istotną rolę odgrywają sołtysi w życiu społeczności lokalnej. - To wy jesteście najbliżej ludzi. Cierpliwe wysłuchujecie o problemach, potrzebach, marzeniach sąsiadów, a potem reagujecie. Mówicie o nich w gminie, wskazujecie na co potrzebne są wam pieniądze. Często też sami rozwiązujecie lokalne problemy - powiedziała wójt.

Zakończenie spotkania w dźwiękach muzyki, przygotowane przez zespół "Małkinianka", było doskonałym akcentem tej wyjątkowej uroczystości. Wspólne świętowanie, pełne wdzięczności i pozytywnych emocji, jeszcze bardziej zintegrowało społeczność lokalną, podkreślając wagę współpracy i solidarności w budowaniu lepszego jutra dla wszystkich mieszkańców Małkini Górnej.


Zobacz również

III Otwarty Puchar Polski "Roztańczone Mazowsze"

13 marca 2024, GOKiS Małkinia Górna, red. Julia Baranowska

W tym miesiącu odbył się III Otwarty Puchar Polski "Roztańczone Mazowsze". Udział w konkursie wzięły grupy z GOKiS Małkinia Górna.

Stanisław Sówka spotkał się z mieszkańcami Pałapusa (zdjęcia)

11 marca 2024, Kacper Jaworowski

Nostalgiczne spotkanie w dawnej szkole. Autor publikacji "Urodziłem się w Pałapusie", przyjechał w rodzinne strony, by opowiedzieć mieszkańcom wsi nieco więcej o książce i swoim życiu.

Wędrowne Gitary zagrały w Broku z okazji Dnia Kobiet (zdjęcia, wideo)

11 marca 2024, Kacper Jaworowski

Obchody Dnia Kobiet w Broku wypełnione były nie tylko muzyką i wzruszeniami, ale także atmosferą wspólnoty i życzliwości. Dla zgromadzonych na Sali Widowiskowej zagrała grupa Wędrowne Gitary, a uczniowie lokalnej szkoły podarowali paniom kwiaty.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]