Do przerwy strzelać nie kazano. Pogoń II Siedlce wygrywa z MKS-em Małkinia

Dodano: 15 kwietnia 2024 06:02, Autor: Kacper Jaworowski

Niespodzianki nie było. Chociaż MKS długo się bronił, to ostatecznie rezerwy Pogoni Siedlce wygrywają 2:0.
Ciężkie zadanie czekało zespół Rafała Marcyniuka. W 20. kolejce piłkarze MKS-u Małkinia pojechali na boisko lidera siedleckiej ligi okręgowej, Pogoni II Siedlce.

Na pierwsze groźne sytuacje nie trzeba było długo czekać. W zaledwie 6. minucie Bartosz Borkowski znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie zdołał skierować piłki do bramki. Chwilę później, Oliwier Myszkowski oddał strzał po rzucie rożnym, jednak nie trafił w cel. Małkinianie dostali dwa szybkie ostrzeżenia, że łatwo o punkty nie będzie.

Mecz był pełen zwrotów akcji. Blisko zdobycia bramki dla gospodarzy, był w 33. minucie Jakub Okusami, jednak jego uderzenie odbiło się od poprzeczki. Chwilę później Bartosz Wicenciak oddał strzał na bramkę, lecz trafił wprost w ręce bramkarza Kacpra Klamera. Przed przerwą szczęścia spróbował Marcin Paczkowski po rzucie wolnym, ale bramkarz MKS-u znów był czujny i zdołał odbić piłkę.

Po zmianie stron, Wicenciak ponownie stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak jego próba przelobowania bramkarza była niecelna. W 58. minucie goście odpowiedzieli strzałem Michała Zawistowskiego zza pola karnego. Tym razem okazję do interwencji miał Jakub Kowynia i skutecznie obronił. Po pierwszej połowie na korzyść gospodarzy, mecz się wyrównał.

W 66. minucie Pogoń II miała kolejną okazję do zdobycia bramki po nieudanej próbie przelobowania bramkarza autorstwa Dawida Jastrzębskiego. Niestety dla małkinian piłka w ich siatce znalazła się w 69. minucie, a gola strzelił Danny Babor, po rzucie rożnym i zamieszaniu w defensynie podopiecznych Rafała Marcyniuka. Końcówka spotkania przyniosła faul na Igorze Szostku w polu karnym, co zaowocowało rzutem karnym, który skutecznie wykorzystał Marcin Paczkowski, ustalając wynik spotkania na 2:0 w 86. minucie dla drużyny z Siedlec.

Wbrew rezultatowi, piłkarze MKS-u Małkinia mogą być z siebie zadowoleni. Zdołali wytrzymać napór gospodarzy, a jednocześnie liderów tabeli, pomimo nieporozumień w defensywie. Następny mecz MKS rozegra 21 kwietnia 2024 o godz. 16:00. Na stadionie w Małkini Górnej podejmą przedostatni zespół Promnik Gończyce.

Pogoń II Siedlce 2:0 MKS Małkinia
D. Babor 69', M. Paczkowski 86' (k)

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Kamil Sulej

Chcociaż to MKS wyszedł na prowadzenie jako pierwszy, to ostatecznie ULKS Gołąbek triumfował, pokonując rywali 4:1.

Kolejny remis MKS-u ze Zrywem

26 marca 2024, Kacper Jaworowski

Przywitanie wiosny na stadionie w Małkini Górnej mogło być lepsze. Mecz ze Zrywem Sobolew zakończył się bezbramkowym remisem.

Pierwszy mecz na wiosnę kończy się "trójką". MKS przegrywa z Wektrą

19 marca 2024, Kacper Jaworowski

Mimo, że w sparingach między rundami to MKS notował lepsze wyniki, po powrocie do sezonu zasadniczego królowała Wektra, zdobywając trzy punkty po zwycięstwie 3:0 nad gośćmi. Spotkanie było pełne emocji i dobrych okazji, które ostatecznie przyniosły wygraną gospodarzom.