Polska Strefa Inwestycji powiększa się o przedsiębiorstwo z Ostrowi Mazowieckiej

Dodano: 8 czerwca 2024 06:26, Autor: SSSE, red. Kacper Jaworowski

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu firmy Kefal Kempisty. To kolejne, po Schneider Polska, przedsiębiorstwo z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej, które powiększa skład Polskiej Strefy Inwestycji.
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podjął decyzję o udzieleniu wsparcia dla przedsiębiorstwa Kefal Kempisty sp. j. W dniu 5 czerwca 2024 roku firma oficjalnie dołączyła do Polskiej Strefy Inwestycji, co otworzyło przed nią nowe możliwości rozwoju.

Inwestycja przedsiębiorstwa Kefal Kempisty sp. j., planowana w Ostrowi Mazowieckiej, ma na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu specjalizującego się w produkcji galanterii betonowej oraz kostki brukowej. W ramach projektu planowana jest budowa nowego budynku z linią produkcyjną, magazynu oraz węzła betoniarskiego, jak również modernizacja parku maszynowego. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3.635.400 zł. Realizacja przedsięwzięcia przyniesie również wzrost zatrudnienia o dwóch nowych pracowników, co przyczyni się do poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy.
REKLAMA


Przedsiębiorcy z powiatu ostrowskiego, którzy planują nowe inwestycje, mają możliwość ubiegania się o wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji poprzez złożenie wniosku do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Dzięki temu mogą korzystać z korzystnych zwolnień podatkowych, sięgających nawet 60% wartości inwestycji. Ostrów Mazowiecka, wedle definicji SSSE, jedno z miast średnich tracących swoje funkcje społeczno-gospodarcze, posiada niskie progi inwestycyjne (minimalna wysokość nakładów inwestycyjnych pozwalająca na skorzystanie z Polskiej Strefy Inwestycji), co dodatkowo może zachęcić przedsiębiorców do lokowania tam swoich inwestycji.

Obszar zarządzany przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. obejmuje całe województwo podlaskie oraz powiaty łosicki, ostrowski, sokołowski i węgrowski z województwa mazowieckiego, a także powiaty ełcki i gołdapski z województwa warmińsko-mazurskiego. Przynależność do Polskiej Strefy Inwestycji oferuje przedsiębiorcom z tego regionu znaczące ulgi podatkowe, co stanowi istotną zachętę do inwestowania i rozwijania działalności gospodarczej w tych rejonach.

Źródło zdjęcia: SSSE

Zobacz również

Rozpoczęto prace nad poprawą dostępu do budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

6 czerwca 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Celem przedsięwzięcia jest usunięcie barier architektonicznych i poprawa dostępności do budynku osobom niepełnosprawnym.

Ostatnie prace nad drogą Podbiele - Podbielko (zdjęcia)

6 czerwca 2024, UG Stary Lubotyń, red. Kacper Jaworowski

Droga jest już prawie gotowa. W najbliższych dniach ekipy budowlane będą kończyć ostatnie prace wykończeniowe.

Firma z Ostrowi dołączyła do Polskiej Strefy Inwestycji

2 marca 2024, SSSE, red. Kacper Jaworowski

Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu przedsiębiorstwa Schneider Polska. Tym samym firma dołączyła do Polskiej Strefy Inwestycji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]