Szkoły mogą dołączać do projektu Leśna Banda

Dodano: 8 czerwca 2024 06:43, Autor: Leśna Banda, red. Kacper Jaworowski

Cykl czterech spotkań na świeżym powietrzu, odbywających się w stałym miejscu, które organizowane są dla dzieci pod opieką wychowawców - właśnie tym jest Leśna Banda. To wyjątkowa okazja, by wspólnie spędzić czas na łonie natury i przeżyć niezapomniane przygody.
Leśna Banda obejmuje cykl czterech spotkań na świeżym powietrzu, odbywających się w stałym miejscu, które organizowane są dla dzieci pod opieką wychowawców. Warsztaty mają charakter przyrodniczo-surwiwalowy i są prowadzone przez wykwalifikowanego trenera. Każde spotkanie trwa około trzech godzin, co pozwala na pełne zanurzenie się w naturze i czerpanie radości z aktywności na świeżym powietrzu.

Zajęcia nie tylko dostarczają wiedzy przyrodniczej, ale także są świetną zabawą, która integruje grupę i rozwija umiejętności współpracy. Podczas zajęć uczestnicy uczą się wielu praktycznych umiejętności, takich jak:
- bezpieczne korzystanie z noża i piły do drewna
- budowanie schronienia
- rozpalanie ognia
- rozpoznawanie roślin i zwierząt oraz ich śladów
REKLAMA


Udział w Leśnej Bandzie przynosi dzieciom wiele korzyści. Rozwijają one swoją motorykę, uczą się pokonywać lęki, a także nabywają umiejętności pracy w grupie. Co więcej, zajęcia kształtują w dzieciach szacunek i zachwyt światem przyrody, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Pierwsze zajęcia odbywają się jesienią, a ostatnie latem, tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Taka forma cyklu pozwala na obserwację zmian zachodzących w przyrodzie w różnych porach roku, co dodatkowo wzbogaca doświadczenie dzieci.

W poprzedniej edycji projektu Leśna Banda uczestniczyły szkoły podstawowe z Dybek i Nagoszewa. Uczniowie z entuzjazmem wspominają zajęcia, co świadczy o ich ogromnej wartości edukacyjnej i wychowawczej. Trenerką projektu na rejon Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej i okolic, jest Dominika Biernacka. Zapisy i więcej informacji, dostępne pod nr tel. 795 531 870 oraz mailowo, pod adresami: [email protected] i [email protected].

Źródło zdjęcia: Leśna Banda

Zobacz również

Zielona rewolucja w "zielonej leśniczówce". Szkoła w Dudach inspiruje do dbałości o środowisko (zdjęcia)

7 czerwca 2024, SP Dudy, red. Kacper Jaworowski

Szkoła w Dudach, otoczona urokliwymi lasami, stanowi wzorcowy przykład, jak edukacja ekologiczna może stać się integralną częścią szkolnego życia. W tej szkole ekologia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim styl życia.

Uczniowie ze Starego Lubotynia odnieśli sukces w konkursie "Smak Ekologicznej Żywności" (zdjęcia)

6 czerwca 2024, SP Stary Lubotyń, red. Elżbieta Krajewska

Konkurs skupił się na zagadnieniach związanych z rolnictwem ekologicznym, pszczelarstwem oraz certyfikowaną żywnością ekologiczną.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszewie zyskała nowoczesną ekopracownię (zdjęcia)

8 marca 2024, Kacper Jaworowski

Dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz staraniom gminy, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagoszewie mogą korzystać z nowoczesnej ekopracowni. Pierwsze zajęcia już za nimi.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]