Greckie praktyki zawodowe młodzieży z ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 10 czerwca 2024 08:46, Autor: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, red. Elżbieta Krajewska

Grupa uczniów z Technikum Żywienia oraz Technikum Architektury Krajobrazu spędziła dwa tygodnie w Grecji doskonaląc swoje umiejętności, zdobywając nowe doświadczenia i poznając grecką kulturę.
REKLAMA
W dniach od 5 do 17 maja 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie mieli okazję uczestniczyć w zagranicznych praktykach zawodowych w Grecji. W ramach projektów 2023-1-PL01-KA121-VET000131871 oraz 2022-1-PL01-KA121-VET-000061777, trzydziestoosobowa grupa uczniów z Technikum Żywienia oraz Technikum Architektury Krajobrazu spędziła dwa tygodnie doskonaląc swoje umiejętności, zdobywając nowe doświadczenia i poznając grecką kulturę.

Program Erasmus+, który umożliwił organizację tych praktyk, odgrywa kluczową rolę w kształceniu zawodowym w całej Europie. Dzięki niemu uczniowie mogą zdobywać praktyczne doświadczenie w przedsiębiorstwach i instytucjach, co jest nieocenione w przygotowaniu do przyszłej kariery. Uczestnicy programu nie tylko rozwijają swoje umiejętności zawodowe, ale także poszerzają horyzonty kulturowe i językowe, co jest niezwykle ważne w dzisiejszym globalnym świecie.

Organizatorzy praktyk zadbali o każdy aspekt wyjazdu. Uczniowie Technikum Żywienia sprawdzili się w pracy w kuchni oraz w hotelowej restauracji, a uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu poznawali grecką roślinność i dbali o tereny zielone wokół hotelu. Zaangażowanie uczniów w powierzone im obowiązki spotkało się z zadowoleniem pracodawców.

Popołudnia młodzieży były równie intensywne - zajmowali się tworzeniem CV w języku angielskim, tworzeniem słownika branżowego, pisaniem artykułów o swoich doświadczeniach oraz tworzeniem filmików promocyjnych szkoły i programu Erasmus+.


Pierwsze dni upłynęły na zwiedzaniu portowego miasteczka Eratini oraz Galixindi, gdzie uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością języka angielskiego, pytając lokalnych mieszkańców o historię miasteczka oraz miejsca warte odwiedzenia. W Nafpaktos uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na wymianie gadżetów na lepsze, oczywiście porozumiewając się po angielsku.

Organizatorzy zadbali także o wrażenia estetyczne uczniów, zapewniając szeroki wachlarz programu kulturowego. Młodzież uczestniczyła w dwóch całodniowych wycieczkach kulturowych: do Olimpii, miejsca rozgrywania pierwszych starożytnych igrzysk, oraz do Delf, znanej z antycznej wyroczni delfickiej.


Pobyt w Grecji zakończył się w miłej atmosferze greckich tańców i muzyki. Grupa sympatycznych Greków zatańczyła dla uczniów swoje regionalne tańce, a wszyscy mogli spróbować swoich sił w Zorbie. Ostatniego dnia młodzież uczestniczyła w wycieczce do pobliskiej oliwiarni, gdzie poznali proces produkcji oliwy z oliwek oraz mieli okazję skosztować oliw Virgin i Extra Virgin. Na zakończenie uczniowie odebrali certyfikaty ukończenia praktyk zagranicznych, które stanowią nie tylko pamiątkę, ale również przepustkę do przyszłego życia zawodowego.


Ukończenie praktyk zagranicznych to znaczący krok w kierunku budowania międzynarodowej kariery. Certyfikaty zdobyte przez uczniów, takie jak Europass Mobility, są potwierdzeniem ich umiejętności i doświadczenia, które są wysoko cenione przez pracodawców na całym świecie. Program Erasmus+ nie tylko poszerza horyzonty edukacyjne, ale również otwiera drzwi do globalnego rynku pracy, co jest nieocenione w dzisiejszej konkurencyjnej gospodarce.

Praktyki w Grecji były dla młodzieży z ZS CKR w Starym Lubiejewie nie tylko okazją do nauki, ale także niezapomnianą przygodą, która z pewnością zaowocuje w ich przyszłej karierze zawodowej.

Zobacz również

Ostrowski Piknik z Książką i Święto Kugla (zdjęcia)

9 czerwca 2024, Elżbieta Krajewska

Kulturalne i kulinarne święto odbyło się w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz literatury i regionalnych potraw, nie zabrakło występów artystycznych oraz atrakcji dla najmłodszych.

Festyn rodzinny "Rodzina wolna od uzależnień" w Małkini Górnej (zdjęcia)

8 czerwca 2024, SP nr 1 Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Impreza promowała zdrowy styl życia. Zorganizowana była przez Szkołę Podstawową nr 1 w Małkini Górnej.

Wspólne obchody 105. rocznicy powstania 18. Pułku Artylerii Lekkiej i 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 (zdjęcia)

7 czerwca 2024, Kacper Jaworowski

Historyczne rocznice w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość zorganizowana przez burmistrza miasta oraz dyrektora szkoły, miała na celu przypomnienie historii oraz zintegrowanie lokalnej społeczności wokół wspólnych tradycji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]