Fani motoryzacji spotkali się na XIII wystawie "Legendy PRL-u" (zdjęcia)

Dodano: 10 czerwca 2024 09:31, Autor: Elżbieta Krajewska

Gratka dla fanów motoryzacji, szczególnie motocykli. Organizatorzy przewidzieli konkursy dla uczestników zlotu, m.in. motocykl wystawy, kultowy motocyklista, najstarszy motocykl, czy też motorower wystawy.
W niedzielę, 9 czerwca 2024 przy Zespole Szkół nr 1 im. rtm Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, odbyła się XIII Wystawa Motocykli "Legendy PRL-u". Wystawa przyciągnęła liczne grono miłośników motoryzacji.

O godz. 11:00 dyrektor ZS nr 1, Piotr Siwek, powitał motocyklistów oraz fanów motoryzacji. Następnie mikrofon przejął główny organizator i pomysłodawca wydarzenia, Tomasz Gałązka, który podziękował wszystkim za przybycie i przedstawił plan dnia.

Oprócz podziwiania motocykli na placu szkolnym, uczestnicy mogli wziąć udział w paradzie ulicami miasta. Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy, w tym na najciekawszy motocykl wystawy, kultowego motocyklistę, najstarszy motocykl oraz motorower wystawy. Wyłoniono także mistrza powolnej jazdy. Zwycięzcy konkursów otrzymali puchary.

W tym roku wystawie motocykli towarzyszyła dodatkowa atrakcja - wystawa radioodbiorników. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać różnorodne radia, gramofony, patefony oraz telefony z tarczą. Ta niespodzianka, zapowiadana już podczas poprzedniego zlotu, spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.
REKLAMA


Tomasz Gałązka zapowiedział również, że coroczny zlot samochodów odbędzie się, lecz ze względu na budowę boiska, został przesunięty na wrzesień. Organizatorzy zapewniają, że to wydarzenie będzie równie emocjonujące.

Na placu przed szkołą zgromadziły się zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe maszyny. Starsi fani motoryzacji z nostalgią wspominali MZ-ki, WSK-i, Junaki, a także Jawy, Komary i Osy. Wzrok najmłodszych przyciągały duże maszyny, takie jak czeski Velorex, Honda Goldwing oraz motocykl Jawa 350 z wózkiem bocznym.

Organizacją wystawy zajmował się Tomasz Gałązka, wspierany przez dyrektora Piotra Siwka oraz nauczycieli: Roberta Wąsika, Martę Ogrodnik i Rafała Hartmana w przygotowania zaangażowani byli również uczniowie technikum Zespołu Szkół nr 1.

XIII Wystawa Motocykli "Legendy PRL-u" była kolejnym udanym wydarzeniem, które przyciągnęło miłośników motoryzacji z różnych zakątków. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i entuzjazmowi uczestników, impreza po raz kolejny okazała się sukcesem, łącząc pokolenia pasjonatów i przypominając o motoryzacyjnych legendach PRL-u.


Zobacz również

Ostrowski Piknik z Książką i Święto Kugla (zdjęcia)

9 czerwca 2024, Elżbieta Krajewska

Kulturalne i kulinarne święto odbyło się w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz literatury i regionalnych potraw, nie zabrakło występów artystycznych oraz atrakcji dla najmłodszych.

Ostatnie spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta Ostrów Mazowiecka przed wakacjami (zdjęcia)

8 czerwca 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania, wymieniono doświadczenia oraz planowano przyszłe inicjatywy.

Festyn rodzinny "Rodzina wolna od uzależnień" w Małkini Górnej (zdjęcia)

8 czerwca 2024, SP nr 1 Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Impreza promowała zdrowy styl życia. Zorganizowana była przez Szkołę Podstawową nr 1 w Małkini Górnej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]