Zgodnie z nowymi zasadami, na ul. Kolarską można wjechać wyłącznie od strony ul. Widnichowskiej. Od strony ul. Sportowej ustawiono znak zakazu wjazdu. Oprócz wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, władze miejskie zdecydowały się także na ograniczenie parkowania - obecnie obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju poza miejscami do tego wyznaczonymi.
Zmiany objęły również lokalizację przystanków komunikacji miejskiej. Dwa przystanki zostały przeniesione: jeden z ul. Kolarskiej na ul. Sportową, a drugi ze skrzyżowania ul. Widnichowskiej z ul. Lipową -- na samą ul. Lipową. Ma to zapewnić lepszy dostęp do komunikacji miejskiej bez zakłócania ruchu kołowego na Kolarskiej.
Mimo dobrze widocznego oznakowania, problemem pozostaje nawyk kierowców do jazdy "na pamięć". Straż miejska oraz policja apelują o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nowe znaki drogowe, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji oraz mandatów. Przez najbliższe tygodnie ulica będzie częściej monitorowana. W razie potrzeby zostaną wprowadzą dodatkowe korekty w organizacji ruchu.







Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.