Dobry start ostrowskich karateków w Broku

Dodano: 13 grudnia 2011 15:02, Autor: Adrian Paszczyk

7 medali przywieźli karatecy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai, z turnieju który odbył się w Broku.
Odbywający się w broku turniej, który tym razem przypadł na 10 grudnia pod nazwą Ogólnopolski Festiwal Karate Kyokushin, przeprowadzony został po raz piąty.

Uczestniczyło w nim 11 zawodników z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai z kategorii dzieci oraz młodzików. Młodzi zawodnicy z sukcesami zawalczyli o jak najlepsze miejsca przywożąc do Ostrowi Mazowieckiej 7 medali, a w tym jeden złoty, jeden srebrny i pięć brązowych.

Najlepiej spisała się Wiktoria Baranowska zdobywając I miejsce, również Ewa Zarzycka dotarła do finału zajmując ostatecznie II miejsce. Na trzecich miejscach uplasowali się - Maciej Grabowski, Zuzanna Iskra, Julita Dąbkowska, Joanna Małyszko i Krystian Dąbkowski. Opiekunami oraz sędziami podczas turnieju byli sensei Radosław Grabowski oraz sensei Tomasz Marcjaniak.

- Turniej stał na dobrym poziomie organizacyjnym oraz sportowym. - powiedział trener karateków sensei Radosław Grabowski. - W turnieju wzięli udział bardzo dobrzy zawodnicy z silnych klubów w tym z Łomży, Augustowa, Ostrołęki. Nasi zawodnicy dzielnie stawili im czoła i nie ustępowali na macie. - dodał.

Zawody zorganizował Brokowski Klub Karate Kyokushinkai. Do rywalizacji stanęło 97 zawodników z 8 klubów - Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, Łomża, Augustów, Otwock, Mińsk Mazowiecki, Wyszków, Brok.

Podczas XII Ogólnopolskiego Turnieju w Józefowie 27 listopada, trzy ostrowskie karateczki wywalczyły brązowe medale.

Dobry występ karateki z Broku zwieńczony złotym medalem

Jakub Popławski zajął 1 miejsce w józefowskim turnieju karate kyokushinkai.

Worek z medalami przywieźli ostrowscy karatecy

22 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Na 12 startujących zawdników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai 9 wywalczyło medale.