Dobry występ karateki z Broku zwieńczony złotym medalem

Dodano: 29 listopada 2011 13:49, Autor: Adrian Paszczyk

Jakub Popławski zajął 1 miejsce w józefowskim turnieju karate kyokushinkai.
27 listopada dwóch brokowskich karateków wzięło udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Najlepiej z nich spisał się Jakub Popławski, który w swojej kategorii nie miał sobie równych. Zwyciężając wszystkie cztery walki wywalczył złoty medal.

Poprawnie zaprezentował się Rafał Szulęcki, który jednak nie zdołał wywalczyć miejsca w strefie medalowej, jednak z pewnością zdobył niezbędne doświadczenie turniejowe.

W Józefowie zaprezentowało się 247 zawodników z 25 ośrodków z całego kraju. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy BUSHI kierowany przez Sensei Pawła Juszczyka przeprowadzony został w całości według światowych przepisów IKO.

Na 12 startujących zawdników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai 9 wywalczyło medale.

Dwa brązowe medale brokowskich karateków

19 listopada w Wołominie brokowscy karatecy Jakub Popławski i Józef Makarski zdobyli brązowe medale.

Dobry występ brokowskich karateków w Pucharze Polski

14 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Srebrny i brązowy medal wywalczyli brokowscy karatecy podczas Pucharu Polski, który odbył się 11-12 listopada we Włocławku.