Rozdano 2000 paczek

Dodano: 18 grudnia 2011 23:03, Autor: Laura Kotowska

MDK rozprowadził 2559 losów, z których aż 2000 były wygranych. 400 losów trafiło za darmo do instytucji i organizacji pozarządowych do rozdania dla dzieci z rodzin potrzebujących.
18 grudnia 2011r., w ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyło się 21. spotkanie ze Świętym Mikołajem, które jak co roku zorganizowano przed budynkiem Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Imprezę otworzył burmistrz Władysław Krzyżanowski, który wyszedł, zaskakując wszystkich zebranych, w tradycyjnym kontuszu szlacheckim,. Opowiedział o tym, jak był w Laponii gdzie widział Świętego Mikołaja, jego sanie, dom i renifery. To również w jego rękach było pierwsze losowanie numerków, dzięki którym dzieci odebrały paczki pełne słodkości.

- Życzę, by Dzieciątko Małe przyniosło szczęście, radość, optymizm, i nadzieję, która jest potrzebna wszystkim. Wszystkiego dobrego dla osób tu zebranych i dla tych w domach. Bawmy się! - życzył burmistrz.

REKLAMAW tym roku sprzedano wyjątkowo dużo losów, bo aż 2559, z których 2000 było wygranych. Ponad 400 paczek zostało rozdanych instytucjom i organizacjom pozarządowym, pomagającym biednym dzieciom.

Zabawę prowadził zespół BAHAMAS, który przeprowadził również quiz dla najmłodszych. Mimo niskiej temperatury, atmosfera była gorąca, jeśli jednak ktoś zmarzł lub zgłodniał, mógł poczęstować się pączkiem oraz ciepłą herbatą.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim Mikołajom, którzy pomagają przy 21. Spotkaniu z Mikołajem oraz wszystkich prosić o dzielenie się opiniami i pomysłami na ulepszenie imprezy, która co roku gromadzi tak wiele osób. Mamy nadzieję, że za rok zabawa będzie równie udana jak w tym roku. - powiedziała Hanna Sasinowska.

Organizatorami Spotkania byli Miejski Dom Kultury oraz Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz również

500 paczek trafiło do potrzebujących rodzin

17 grudnia 2011, Natalia Malinowska

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ostrowi Mazowieckiej przygotowało 500 paczek dla potrzebujących rodzin.

Żywa szopka w Małkini Górnej

16 grudnia 2011, Adrian Paszczyk

Dziś od godziny 15:00 w Małkini Górnej będzie można zobaczyć szopkę, w której znajdą się żywe zwierzęta.

Kolędy i pastorałki inaczej

14 grudnia 2011, Anna Krajewska-Polak

Koncert krakowskiego zespołu Janusza Barana nie zapowiada się jako kolejna powtórka bożonarodzeniowych nut i klimatów. Artyści obiecują oryginalne i zupełnie nowe aranżacje. Będzie swojski mazur i polonez, będą klimaty folku, bossa novy i etno.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]