LPSA: Rubinek bez szans w starciu z Lamperiami

Dodano: 19 grudnia 2011 10:37, Autor: Adrian Paszczyk

8 kolejka Ligi Piłki Siatkowej Amatorów dostarczyła kibicom wielu powodów do emocji. Tylko jeden mecz okazał się jednostronnym widowiskiem.
W pierwszym meczu kolejki na parkiecie spotkały się dwie drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli. Były to Lamperie i Rubinek. Cel obydwu drużyn był jeden - wygrać i włączyć się do walki o podium. Szybko okazało się, że bliżej osiągnięcia tego celu są Lamperie, które od początku meczu mocno przycisnęły swojego rywala. Rubinek natomiast nie ułatwiał sobie gry popełniając liczne błędy. Pierwszy set różnicą 11 punktów wygrały Lamperie. W drugim secie obraz gry nieco się wyrównał, choć inicjatywa nadal była po stronie rywala Rubinka. W końcówce seta, kiedy wydawało się, że Rubinek może jeszcze powalczyć o tie-break, Lamperie zadały ostatnie ciosy i pewnie zwyciężyły do 21 i w całym meczu 2:0 pozostawiając rywalowi jedynie matematyczne szanse na wślizgnięcie się do pierwszej czwórki LPSA.

W kolejnym meczu zaprezentowała się Zaciszna, która miała na swoim koncie niechlubną serię 4 przegranych, oraz Huragan, który ostatnie 3 kolejki także nie mógł zaliczyć do udanych (2 przegrane i utrata pozycji lidera). Pewne było, że w tym meczu jedna z drużyn odetchnie z ulgą przerywając niechlubną serie. Pierwszy set to bezwzględna dominacja Huraganu, który wyśrubował rekord przewagi punktowej obecnego sezonu w jednym secie do 15 punktów. Wysoko przegrana nie podminowała jednak Zacisznej, która na drugi set wyszła z większą determinacją. Huragan nie potrafił postawić choćby równorzędnych warunków popełniając błędy w każdym elemencie gry. Ostatecznie Zaciszna zwyciężyła 25:22 i mieliśmy tie-break. W ostatniej odsłonie meczu bez historii, od początku do końca na boisku dominował Huragan i pewnie zwyciężył 25:17.

18 grudnia swój ostatni mecz sezonu rozegrali Strażacy. Ich przeciwnikiem był lider tabeli, drużyna Liceala. Choć w tabeli drużyny dzieliła przepaść, to na boisku walka była wyrównana. W secie pierwszym Strażacy wykazali w końcówce więcej zdecydowania i pokonali Liceal do 22. W drugim secie obraz gry nie zmienił się i walka o wygraną obu drużyn toczyła się do ostatniego gwizdka, tym razem lepszy okazał się jednak Liceal. W tie-breaku żadna drużyna nie miała zamiaru "pękać" choć przewaga Liceala zaczynała się stopniowo zarysowywać. Do momentu gdy Strażacy zdobyli 15 punkt wydawało się, że jeszcze są w stanie powalczyć o końcowe zwycięstwo, coś się jednak zacięło. Natomiast Liceal grał jak nakręcony i ostatecznie zwyciężył seta do 15 i cały mecz 2:1.

W ostatnim meczu kolejki na boisku zaprezentowali się pupile publiczności Orły, a ich przeciwnikiem była trzecia drużyna LPSA Rafałki. Przy gorącym dopingu publiczności Orły wygrały pierwszego seta 27:25. W kolejnych jednak nie zdołali postawić kropki nad i, z czym jednak Rafałki nie mieli żadnych problemów ostatecznie zwyciężając 2:1.

Wyniki:

LAMPERIE - RUBINEK - 2:0 (14, 21) - 36 min. (17', 19')
HURAGAN - ZACISZNA - 2:1 (10, -22, 17) - 50 min. (14', 19', 17')
LICEAL - STRAŻ POŻARNA - 2:1 (-23, 22, 15) - 54 min. (19', 19', 16')
RAFAŁKI - ORŁY-SCHNEIDER - 2:1 (-25, 22, 20) - 60 min. (22', 20', 18')
ALPLA - pauzuje

Tabela

11 grudnia pod nieobecność Huraganu, Liceal zwyciężył w meczu na szczycie i objął prowadzenie w lidze.

LPSA: Outsider sensacyjnie pokonał lidera

5 grudnia 2011, Adrian Paszczyk

Podczas VI rundy Ligi Piłki Siatkowej Amatorów zajmująca ostatnie miejsce Straż Pożarna sensacyjnie pokonała znajdujący się na 1 miejscu Huragan.

LPSA: Alpla zaskakuje formą