One będą reprezentować powiat na Warszawskiej Syrence

Dodano: 14 marca 2012 08:53, Autor: Anna Krajewska-Polak

Laureaci pierwszych miejsc eliminacji powiatowych wezmą udział w finale 35. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

12 marca br. w Sali widowiskowo-kinowej odbył się finał powiatowych eliminacji do organizowanego corocznie od 35 lat przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. 7 i 9 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe.

REKLAMADodatkową atrakcją był spektakl krakowskiego Studia Teatralnego Art Re. Artyści przedstawili legendę o Smoku Wawelskim. Poprzez współudział i wspólną zabawę dzieci poznały znaczenie uczciwości i szacunku. Spektakl ukazuje ważną rolę przyjaźni, wskazuje dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki. Aktorzy zwracają uwagę dzieciom na wartości moralne: opiekuńczość, odpowiedzialność, wspólna praca i odwaga. Na koniec spotkania aktorzy opowiedzieli o swojej pracy i udzielili kilku wskazówek, jak zaprzyjaźnić się z tekstem.

Laureaci pierwszych miejsc eliminacji powiatowych wezmą udział w finale 35. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

W czasie eliminacji miejskich kilkudziesięciu młodych recytatorów było oceniane przez jury w składzie: Elżbieta Chojnacka, Anna Krajewska-Polak oraz Danuta Kołodziejczyk.

W kategorii klas 0 - III szkoły podstawowej nagrodzeni zostali: I miejsce Amelia Wierzejska ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce Aleksandra Zubowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2, III miejsce Bartłomiej Żach z Miejskiego Przedszkola nr 2, III miejsce Kinga Borawska z Miejskiego Przedszkola nr 3.

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej I miejsce Martyna Drużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4, II miejsce Aleksandra Śladewska ze Szkoły Podstawowej nr 2, III miejsce Amelia Tyszka ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W kategorii gimnazjów I miejsce Patrycja Zadroga z Publicznego Gimnazjum nr 1, II miejsce Aleksandra Gajewska z Publicznego Gimnazjum nr 1, III miejsce Magdalena Kośnik z Publicznego Gimnazjum nr 2, wyróżnienie Zuzanna Wertyńska z Publicznego Gimnazjum nr 1.

Wszyscy laureaci eliminacji miejskich zostali zakwalifikowani do eliminacji powiatowych. Na tym etapie przesłuchań jury w składzie: Beata Antoniuk, Danuta Kołodziejczyk, Elżbieta Chojnacka oraz Anna Krajewska-Polak nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:

W kategorii klas 0 - III szkoły podstawowej I miejsce Amelia Wierzejska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, II miejsce Agnieszka Adamska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej, III miejsce Adrianna Michalec ze Szkoły Podstawowej w Szulborzu Wielkim, wyróżnienie Aleksandra Maleńka ze Szkoły Podstawowej w Ugniewie, wyróżnienie Klaudia Ciejko z Zespołu Szkół Publicznych w Komorowie, wyróżnienie Natalia Borowa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej.

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej I miejsce Martyna Drużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, II miejsce Aleksandra Śladewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, III miejsce Aleksandra Kalinowska ze Szkoły Podstawowej w Szulborzu Wielkim,

W kategorii gimnazjów I miejsce Anna Janicka z Publicznego Gimnazjum w Jelonkach, II miejsce Monika Gąsior z Publicznego Gimnazjum w Prostyni, III miejsce Magdalena Kośnik z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, wyróżnienie Monika Snochowska z Zespołu Szkół Publicznych w Komorowie, wyróżnienie Katarzyna Garwacka z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie, wyróżnienie Martyna Podleś z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie.

Dodatkową nagrodę od jury otrzymał Bartłomiej Żach z Miejskiego Przedszkola nr 2 za recytację wiersza "Sum" Jana Brzechwy.
Foto Mirosław Kisielewski

Zobacz również

I po Festiwalu

12 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Na uczestników II Festiwalu Miasto dla Kobiet czekało wiele atrakcji. Poza występami artystów, pokazami mody, możliwością zrobienia metamorfozy była jeszcze loteria fantowa. Nagrody można odbierać do piątku. Podajemy wygrane numery.

Ruszyły eliminacje do Warszawskiej Syrenki

8 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Wyłoniono zwycięzców miejskich eliminacji konkursu "Warszawska Syrenka".

"Róża" - historia odkryta

6 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

"Róża", to film, który każda kobieta powinna obejrzeć. - mówi Hanna Sasinowska z ostrowskiego MDK. Film burzy wpajane stereotypy dobrego Polaka, złego Niemca i przyjaciela Rosjanina. W szczególny sposób pokazany jest też tragizm kobiet w powojennej Polsce.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]