Ostrovia pokonała Huragan Wołomin

Dodano: 7 kwietnia 2012 12:55, Autor: Adrian Paszczyk

Klub Sportowy Ostrovia zwyciężył 2:1 po golu zdobytym w ostatnich sekundach meczu.
Pierwsze minuty piątkowego meczu przebiegały pod dyktando gospodarzy z Ostrowi Mazowieckiej. Kilka minut po rozpoczęciu gry mogło być 1:0, jednak napastnik KSu mający przed sobą jedynie bramkarza fatalnie spudłował.

Natarcie Ostrovi na bramkę rywala nie trwało długo. Gra z czasem wyrównała się, a największym punktem sporu okazało się centrum boiska. Z upływem czasu Huragan Wołomin walkę o środek pola wygrał i to on zaczął narzucać tempo gry. Przyjezdni oddali kilka groźnych strzałów, na posterunku był jednak Adrian Orłowski, który pewnie strzegł bramki przed ofensywą rywala.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Optycznie mający niewielką przewagę Huragan Wołomin coraz śmielej zapuszczał się pod bramkę Ostrovi. To nieco rozluźniło szyki obronne przyjezdnych, co niemiłosiernie wykorzystał Marcin Truszkowski. W 60 minucie Robert Wilczewski przelobował obrońców, do piłki wyszedł wspomniany Truszkowski i z powietrza piekielnie mocno uderzył w długi róg. Bramkarz rzucił się, ale w tej sytuacji nie miał najmniejszych szans na skuteczną obronę.

5 minut później wynik meczu wyrównał się, po widowiskowym golu zawodnika Huraganu Wołomin. Bramka padła po strzale oddanym z niemal 40 metrów! Adrian Orłowski wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał sparować piłki, która odbiła się od słupa w okolicach spojenia bramki i zatrzepotała w siatce.

Na domiar złego gra Ostrovi nie wyglądała najlepiej. Liczne straty piłki w okolicach środka boiska prowokowały kolejne groźne akcje przeciwnika.

Kiedy już wydawało się, że wynik meczu utrzyma się Ostrovia przeprowadziła ostatni atak. Marcin Truszkowski dośrodkował na długi słupek, gdzie głową piłkę do siatki skierował Arkadiusz Ciach dając Ostrovi cenne zwycięstwo.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Huragan Wołomin 2:1 (0:0)

Bramki: Truszkowski '60, Ciach '90 (+3) - Herman '65.

Adrian Orłowski, Marcin Gromek, Mariusz Malanowski, Kamil Małkiński, Daniel Góral, Aleksander Zaremba, Robert Wilczewski, Patryk Gromek, Marcin Truszkowski, Dawid Wilczewski, Tomasz Rępa ('55 Arkadiusz Ciach)

Dzięki zwycięstwu 2:1 Ostrovia umocniła się w środkowej części tabeli.

Ostrovia bliska pokonania lidera

26 marca 2012, Adrian Paszczyk

Dwie bramki stracone w jednej minucie, przekreśliły szanse na zwycięstwo ostrowskiej drużyny.

Ostrovia remisuje z Koroną Szydłowo

19 marca 2012, Adrian Paszczyk

Pierwszy mecz Klubu Sportowego Ostrovia zakończył się bramkowym remisem z Koroną Szydłowo.