Było pięknie, kolorowo i głośno

Dodano: 19 czerwca 2012 11:00, Autor: Klaudia Kuczyńska

Ostrowska młodzież jest bardzo rozśpiewana, wnoszą mnóstwo emocji i radości - wspominają warsztaty wokalne trenerzy. Ostrowska Grupa PaT znowu udowodniła, że potrafią pracować i... świetnie się bawić.

W ostatni weekend w Ostrowi Mazowieckiej, w ramach zajęć PaT-u, odbyły się warsztaty wokalne z Robertem Osamem muzykiem znanym z programu "Jaka to melodia" i Katarzyną Idzikowską - wokalistką i trenerką emisji głosu. Na warsztaty mógł przyjść każdy, kto chciałby czegoś się nauczyć, spędzić miło czas, czy zwyczajnie trochę pośpiewać.


REKLAMA

Przez dwa dni warsztatów młodzież uczyła się emisji głosu, ruchu scenicznego, pracy przeponą i tego wszystkiego, co wokaliście niezbędne. Każdy z uczestników mógł się zaprezentować podczas solówek lub duetów na uroczystym koncercie 17 czerwca w Sali widowiskowej MDK.


Młodzież śpiewała po polsku i po angielsku. Były piosenki dynamiczne, pełne energii, były też melancholijne i romantyczne. Na finał cała grupa, pod wodzą pani Kasi, przygotowała piosenkę w klimacie gospel "Oh happy day" wyśpiewaną radośnie, energicznie i pełnym głosem. Koncert pięknie zakończyła prowadząca warsztatów Kasia Idzikowska pokazując mocny głos i piękną barwę w piosence Aerosmith "Amazing".Dwa dni minęło szybko, młodzież świetnie się bawiąc nauczyła się również bardzo dużo od swoich trenerów Roberta Osamę oraz Kasię Idzikowską. Były podziękowania i obietnicy ponownego spotkania. Miłą niespodziankę zrobiła zastępca burmistrza - pani Danuta Janusz, która zachwycona koncertem zaprosiła prowadzących warsztaty na kolejne spotkania, tym razem już w ramach "Wakacji w mieście" czyli miejskiego programu dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają.
Z Katarzyną Idzikowską i i Robertem Osamem rozmawiała Karolina Paluch


OPI: Jak podobała się państwu współpraca z PaT-owską młodzieżą?

Katarzyna Idzikowska: Bardzo się podobała. Młodzież jest bardzo zdolna. Są po prostu otwarci, bawią się, są pełni entuzjazmu, uczą się błyskawicznie. Te utwory, tak naprawdę powstawały na gorąco. Przychodzili z utworami i pod wpływem współpracy robiły się perełki.

Robert Osam: Najfajniejsze jest to, że mają dużo takiej otwartości, świeżości. Przyjmują wszystkie wskazówki i stosują się do nich. Wnieśli tam tyle emocji. Nawet żeby wyjść tak do mikrofonu i zaśpiewać przed publicznością, to jest trudne.

Katarzyna Idzikowska: Na początku na próbach śpiewali tylko do pianina i nagle przyszedł pełny skład i sobie poradzili. Jestem zadowolona, że te dzieciaki postawiły na naturalność i że śpiewali repertuar adekwatny do tego ile mają lat.

OPI: Jak młodzież zareagowała na państwa przyjazd?

Katarzyna Idzikowska: Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Ja dostałam kwiaty, dwukrotnie, co dawno się nie zdarzyło. Ta cała atmosfera i to jak nas traktowano było naprawdę miłe.

OPI: Skąd wzięło się u państwa zainteresowanie PaT-em?

Katarzyna Idzikowska: Narodziło się gdy przyjechał Robert i zaczął pokazywać materiały PaT- owskie. Bardzo mi się podobało, tylko za bardzo nie wiedziałam o co chodzi, dlatego pewnego dnia przyszłam na warsztaty i tak się zakochałam, że zostałam.

Robert Osam: U mnie natomiast jest to historia trochę dłuższa, ponieważ od 6 lat uczestniczę w warsztatach, a z Grzegorzem Jachem znamy się 15-16 lat. Przyjechałem pewnego dnia w miejsce, gdzie odbywały się warsztaty i też mi się spodobało. Od 5 lat grałem gospel i to nauczyło mnie wielu rzeczy. Pokazało jak poprzez muzykę można pokazać emocje, które przy innego rodzaju muzyce nie do końca towarzyszą. I to właśnie gospel szerzymy tutaj, żeby też stało się to pasją taką, która napędza wszystkich.

OPI: Jak będą wyglądały zajęcia na VII Przystanku?

Robert Osam: Podobnie, ale inaczej (śmiech).

Katarzyna Idzikowska: Na pewno nie będzie czasu na takie zabawy jak tutaj i będzie wyższy poziom.

OPI: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Katarzyna Idzikowska: My również dziękujemy.

Zdjęcia z warsztatów Beata Kowalewska, z koncertu Karolina Guziewska


Zobacz również

Mali ratownicy z Czwórki

19 czerwca 2012, .Anna Grabowska

Uczniowie z ostrowskiej Czwórki zwiedzili Odział Ratunkowy, dyspozytornię, Poradnię Chirurgii Ogólnej poznając przy tym pracę ratownika medycznego.

Kino Ostrovia zdobyło II miejsce w Polsce!

18 czerwca 2012, Anna Krajewska-Polak

Pracownicy kina Ostrovia zdobyli II miejsce w konkursie Monolith Films Królewna Śnieżka - Konkurs jak z bajki.

Aktywni seniorzy czyli kolejny rok na UTW

18 czerwca 2012, Anna Krajewska-Polak

Dla UTW to był czas bogaty w wydarzenia. Wykłady, wycieczki, zajęcia dodatkowe. Kilka dni temu słuchacze Uniwersytetu zakończyli kolejny rok akademicki.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]