Zwycięstwo Sokoła nad KS Legion Legionowo

Dodano: 11 marca 2013 12:27, Autor: Adrian Paszczyk

Po ciężkim boju Sokół wywozi cenne zwycięstwo z Legionowa.
10 marca Ostrowski Klub Koszykówki Sokół rozegrał przedostatni mecz tegorocznej III ligi. Rywalem ostrowskich koszykarzy był KS Legion Legionowo, a mecz odbył się na boisku rywala.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Sokoła, który po pierwszej kwarcie prowadził 12:15. W drugiej kwarcie koszykarze z Ostrowi Mazowieckiej dali zepchnąć się do głębokiej defensywy. Rywale odrobili straty z kwarty pierwszej i zyskali przewagę 6 punktów. Role po raz kolejny odwróciły się w trzeciej kwarcie. Sokół odrobił straty i zrównał się punktami ze swoim przeciwnikiem.

Ostatnia kwarta zapowiadała się bardzo interesująco. Znajdujący się w środkowej części tabeli KS Legion Legionowo nie miał nic do stracenia, Sokół przegrywając ten mecz mógł się pożegnać z barażami o 2 ligę. Nerwy nie opanowały jednak koszykarzy z Ostrowi Mazowieckiej, którzy zdołali w ostatniej kwarcie wypracować 4 punktową przewagę i wygrać mecz 66:70.

Najwięcej punktów dla Sokoła zdobył lider zespołu - Piotr Barszcz 23 punkty. 17 punktów zdobył Łukasz Ryfa, Paweł Skarpetowski 11 punktów, ważne 8 punktów zdobył także Artur Zadroga.

Do zakończenia rozgrywek Sokołowi pozostał już jeden mecz. Odbędzie się on 16 marca w hali MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej. Przeciwnikiem Sokoła będzie KS Mon-Pol Płock. Obecnie 4 drużyna ligi może okazać się dużym wyzwaniem dla ostrowskich koszykarzy, którzy wygrywając ten pojedynek przypieczętują awans do eliminacji o 2 ligę. Przegrywając to spotkanie mogą stracić tę szansę.

KS LEGION Legionowo - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 66:70
(12:15) (21:12) (14:20) (19:23)

Tabela

Zgodnie z przewidywaniami koszykarze z Nadarzyna postawili trudne warunki grającemu o drugą ligę Sokołowi. Mecz zakończył się jednak na korzyść gospodarzy.

Sokół odskakuje rywalom i jest jedną nogą w grze o 2 ligę

4 marca 2013, Adrian Paszczyk

AZS UW Warszawa nie dał rady ostrowskim koszykarzom, którzy odnieśli kolejne, pewne zwycięstwo we własnej hali.

Sokół lepszy od Żyrardowianki Żyrardów

22 lutego 2013, Adrian Paszczyk

Ty razem mecz Sokoła odbył się w nietypowym dniu i o nietypowej porze. Nie przeszkodziło to jednak koszykarzom z Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyć.