Polska Biega w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 27 maja 2013 20:58, Autor: opr. AKP

Blisko 60 osób wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega w biegu organizowanym w Starym Lubiejewie. Do pokonania mieli około 3 km.

24 maja br. Stare Lubiejewo włączyło się do akcji Polska Biega. - Pomimo padającego deszczu na starcie stanęły 59 osoby, w tym spora grupa dzieci. - opowiada Grzegorz Szydło, jeden z organizatorów.

Zawodnicy do przebiegnięcia mieli pętle około 3 km, którą można było pokonać biegiem bądź marszobiegiem. Biegli w dwóch kategoriach - do lat 12 i open. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za ukończenie biegu, zwycięzcy kategorii U-12 pamiątkowe medale, a w open powalczono o statuetki najlepszego biegacza, biegaczki i zestaw dwóch masaży.

Wśród dzieciaków do lat 12 zwycięzcami zostali - pierwsze miejsce Agata Kamrat, drugie - Patrycja Mierzejewska, a trzecie zajęła Joanna Ambroziak. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny był Patryk Kraszewski, na drugim miejscu dobiegł Łukasz Kulesza, podium uzupełnił Piotr Prusik.

W kategorii open wśród kobiet najlepsza okazała się Aldona Gałecka, drugie miejsce zdobyła Anny Kesler, na trzecim miejscu zameldowała się Magda Bysiewicz. Wśród mężczyzn najlepszy był utalentowany uczeń gimnazjum Dominik Kraszewski, drugie miejsce zajął Kamil Rybiński a trzecie był Marek Suchcicki.

Po biegu zostały wyróżnione jeszcze dwie osoby najmłodszym uczestnikiem okazał się Miłosz Bysiewicz, a najstarszym okazał Franciszek Kesler, który w wieku 62 lat swoją formą mógłby zawstydzić niejednego młodego mężczyznę. Bieg minął w wspaniałej rodzinnej atmosferze, nie mogło być inaczej, gdyż biegały całe rodziny. Na szczególne wyróżnienie zasługuje rodzina państwa Keslerów z Lubiejewa, która była reprezentowana przez Franciszka (najstarszy uczestnik), jego syna Jarosława oraz żonę Jarosława - Anię (II miejsce w kategorii open).

Bieg organizowany był przez dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie Małgorzatę Radomską i Grzegorza Szydło byłego nauczyciela tej szkoły.

Żółto-zieloni nie dali rady Błękitnym Raciąż (zdjęcia)

26 maja 2013, Tomasz Krupa

Zespół prowadzony przez trenera Pawła Kowalczyka we wczorajszym spotkaniu na własnym boisku wysoko uległ 1-4 drużynie Błękitnych Raciąż.

ALPN: VI kolejka zmagań

24 maja 2013, Mateusz Kryspin

W najciekawszym meczu VI kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, Zakład Gospodarki Komunalnej zmierzy się z BMB Budownictwo.

Grzegorz Szydło o ostrowskim streetballu (film)

23 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Rozmowa z Grzegorzem Szydło, jednym z organizatorów Mistrzostw Mazowsza i eliminacji do Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3, m.in o tym, co dalej z koszykówką uliczną w Ostrowi.