Koncert dla mam i o mamach (zdjęcia)

Dodano: 28 maja 2013 10:14, Autor: Anna Krajewska-Polak

Na spotkaniu z muzyką Straussa, Erwina, Bizeta czy współczesnego Phila Collinsa zaprosił MDK ostrowskie mamy. Koncert odbył się w ramach obchodów XI Dni Ostrowi.

W ramach obchodów XI Dni Ostrowi, 26 maja br. w sali widowiskowo-kinowej odbył się koncert dla ostrowskich mam w wykonaniu orkiestry Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Macieja Żółtowskiego i z udziałem solisty Piotra Kowalczyka.

REKLAMAKoncert rozpoczął się najpopularniejszym obecnie polonezem, skomponowanym przez Wojciecha Kilara do filmu "Pan Tadeusz". Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała pieśni w wykonaniu barytona Piotra Kowalczyka, który występował w podwójnej roli, również jako konferansjer. Na spotkaniu z muzyką Straussa, Erwina, Bizeta czy współczesnego Phila Collinsa blisko półtorej godziny minęło niezauważenie. - Zasłuchałam się w tę piękną muzykę i cudowny głos pana Piotra i... był koniec koncertu. Czuję ogromny niedosyt. - opowiada pani Kasia zaraz po koncercie.

Kilkanaście utworów zagranych przez orkiestrę z Łomży, część zaśpiewanych przez Piotra Kowalczyka, przeniosło obecnych do innego, pięknego świata. Artyści przygotowali dużo utworów o matkach i dla matek, jak jedna z najpiękniejszych arii świata, zaśpiewana też na bis, "Mamma" z muzyką Cesare Andrea Bixio. Piotr Kowalczyk, głębokim barytonem śpiewał o miłości, tęsknocie i powrotach do matki. Wzruszające wykonanie wycisnęło łzy u wielu słuchaczek.


Zdjęcia z koncertu i pokazu tanecznego można obejrzeć w naszej galeriiZobacz również

Kotłownia na Dniach Ostrowi 2013 (zdjęcia)

28 maja 2013, Weronika Tułowiecka

W ramach XI Dni Ostrowi swoją prezentacje przygotowały również zespoły działające przez Scenie Kotłownia.

Łzy i dyskoteka nad stawem (zdjęcia)

26 maja 2013, Julia Wityńska

25 maja podczas XI Dni Ostrowi jako gwiazda wystąpił zespół Łzy. Po koncercie odbyła się dyskoteka. Obie imprezy przyciągnęły bardzo wielu mieszkańców Ostrowi.

Dni Ostrowi 2013 - Gimnazjada (zdjęcia)

26 maja 2013, Julia Wityńska

PO raz trzynasty odbyła się w Ostrowi Miejska Lekkoatletyczna Gimnazjada Sportowa. W zawodach wzięły udział wszystkie cztery ostrowskie gimnazja.

Dni Ostrowi 2013 - Festiwal Przedszkolaków i zespoły ludowe (zdjęcia)

26 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Na Kulturalnym Festiwalu Przedszkolaków były występy recytatorskie, wokalne i taneczne z trzech ostrowskich przedszkoli. Maluchy pokazały belgijkę, tango, tańce nowoczesne i hip-hop.

Uroczyste otwarcie i wręczenie wyróżnień podczas XI Dni Ostrowi i III Dni Ziemi Ostrowskiej (zdjęcia)

25 maja 2013, Milena Brzózka

Dni Ostrowi w hali MOSiR-u przy ulicy Trębickiego otworzył zespół BezWianka. Następnie wystąpiły Młodzieżowe Orkiestry Dęte. Po uroczystym otwarciu Burmistrz Ostrowi Władysław Krzyżanowski wręczył stypendia i wyróżnienia.

Wspomnienia o Zdzisławie Skoczku. (zdjęcia)

25 maja 2013, Milena Brzózka

W piątkowy wieczór mieliśmy okazję przypomnieć sobie o wielkim ostrowskim artyście oraz jego twórczości.

Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów, Sybir, Afryka, Londyn

24 maja 2013, Mateusz Kryspin

Promocja książki Iwony Walentynowicz "Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Stanisławów - Sybir - Afryka - Londyn". Gościem honorowym była bohaterka książki.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]