MDK zaprasza na recital piosenek Anny German ( film)

Dodano: 30 maja 2013 10:41, Autor: opr. AKP

Można już kupować bilety na recital Agnieszki Babicz "Wędrująca Eurydyka". Artystka 10 czerwca przypomni postać i utwory Anny German.
Na recital Agnieszki Babicz "Wędrująca Eurydyka" będący wspomnieniem o Annie German zaprasza 10 czerwca br. ostrowski MDK.

REKLAMASpośród bogatego zbioru twórczości Anny German wybrane zostały utwory najbardziej popularne i charakterystyczne dla poszczególnych okresów drogi artystycznej piosenkarki. Nie brakuje więc takich utworów jak: "Bal u Posejdona", "Zakwitnę różą", "Człowieczy los", czy "Eurydyki tańczące". O pięknie południowych stron Europy przypominają nam: "Tango d'amore", "Greckie wino", a pełna ekspresji "La mamma" wywołuje jakże wiele emocji w nas - słuchaczach. Przeniesiemy się również za naszą wschodnią granicę, a to za sprawą pięknych ballad: "Wychodzę sama na drogę", "Gori Gori".

- W tajemniczą podróż pełną niespodzianek zabierze nas Agnieszka Babicz, która jako współczesna Eurydyka podąża śladami Anny German po różnych zakątkach świata. - zachęca do udziału w recitalu organizator.

Narratorem i swego rodzaju przewodnikiem jest Beata Olga Kowalska, która czytanym i recytowanym słowem zaczerpniętym z poezji Wisławy. Szymborskiej, Haliny Poświatowskiej i tekstów Anny. Achmatowej oraz fragmentów wspomnień z podróży samej Anny German prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę. Autorem nowych aranżacji jest Jan Rejnowicz, a za sprawą instrumentalistów towarzyszących artystce nadają one utworom Anny German świeżość, pozostawiając jednocześnie autentyczny ich klimat i nastrój.

Zapraszamy na spektakl do sali widowiskowej MDK przy ul. 11 Listopada 5. Bilety w cenie 30 zł. można już rezerwować telefonicznie w kasie kina, tel. 29 745 40 91 bądź przez całą dobę w internetowym systemie rezerwacjihttp://77.252.225.176/msi/Repertoire.aspx?date=2013-06-10%2000:00:00&sort=Name&dateStart=7 . Zarezerwowane bilety należy odebrać najpóźniej na pół godziny przed spektaklem.Zobacz również

Co, gdzie, kiedy w Dzień Dziecka w Ostrowi

29 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

1 czerwca najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mają w czym wybierać. Noc Filmowa Bajek, basen, spektakl, dyskoteka, konkurencje sportowe i zabawy, wspólne czytanie i konkursy z nagrodami.

Dorota Jarząbek-Rogaczyk finalistką ogólnopolskiego konkursu (zdjęcia)

29 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Dorota Jarząbek-Rogaczyk, artystka pochodząca z naszego miasta, została finalistką ogólnopolskiego konkursu Yes't Festival. Opowiada o tym, co jest dla niej ważne, jakie ma marzenia i czym aktualnie się zajmuje.

Koncert dla mam i o mamach (zdjęcia)

28 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Na spotkaniu z muzyką Straussa, Erwina, Bizeta czy współczesnego Phila Collinsa zaprosił MDK ostrowskie mamy. Koncert odbył się w ramach obchodów XI Dni Ostrowi.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]