Sokół poległ w meczu z rywalem z Radomia

Dodano: 18 grudnia 2017 06:57, Autor: Redakcja

W ramach 14. kolejki II ligi koszykówki ostrowscy koszykarze rozegrali spotkanie przed własną publicznością.
Rywalem Sokoła w sobotnim meczu była drużyna KS Rosa Sport Radom, z którą w pierwszym spotkaniu w tym sezonie Sokół wygrał. Niestety, tym razem ostrowscy koszykarze nie pokazali dobrej formy i odnieśli bolesną porażkę na oczach własnych fanów.

Efekty słabej gry Sokoła i skuteczniejszej walki rywala z Radomia widać było już po pierwszej kwarcie. Rosa Sport Radom wygrała ją 11:22. Kolejna kwarta była dla Sokoła jeszcze gorsza. Ostrowscy koszykarze przegrali 12:33.

Dająca nadzieję na wygraną zmiana nastąpiła po przerwie, kiedy to Sokół wygrał trzecią odsłonę spotkania 24:10. Jednak w ostatniej kwarcie znowu Rosa Sport pokazała swoją przewagę i wygrała 13:28. Ostatecznie drużyna gości zwyciężyła 60:93.

Po przegranej Sokół znalazł się na 12. - przedostatniej - pozycji w tabeli grupy B. Tym samym zwiększają się szanse na to, że Sokół nie przejdzie do kolejnej fazy rozgrywek - fazy ply-off - i swoje zmagania w tym sezonie zakończy na rundzie zasadniczej.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w najbliższą sobotę, 23 grudnia. Zmierzy się wówczas na wyjeździe z Żubrami Białystok. W Ostrowi ponownie zagra dopiero 13 stycznia z zespołem MUKS Hutnik Warszawa.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KS Rosa-Sport Radom 60:93
(11:22, 12:33, 24:10, 13:28)

Podopieczni trenera Helcbergiela mają za sobą 13. kolejkę w ramach II ligi koszykówki mężczyzn.