Dzień Pustej Klasy w ZPPO w Broku (zdjęcia)

Dodano: 20 lipca 2021 09:09, Autor: ZPPO w Broku, red. Miłosz Magrzyk

W ramach jego obchodów wychowawcy zaplanowali dla swoich podopiecznych różnorodne atrakcje.
23.06.2021 r. w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku już jakiś czas wcześniej został ogłoszony przez dyrektor Joannę Ciskowską Dniem Pustej Klasy. W ramach jego obchodów wychowawcy zaplanowali dla swoich podopiecznych atrakcje, które wiązały się z pobytem poza salami lekcyjnymi i stały się kolejną doskonałą okazją do integracji uczniów i nauczycieli.

REKLAMAGrupy przedszkolne wybrały się na spacer po Broku, podczas którego zrobiono przerwę na orzeźwiające lody. Uczniowie klas I i II również byli na spacerze po Broku. W ramach "podróży" udali się aż na promenadę wzdłuż rzeki Bug. Przy basenie portowym mieli piknik, a później byli w lodziarni. Na zakończenie odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Broku, gdzie wykonali karty z okazji Dnia Ojca.

Klasa III w ramach Dnia Pustej Klasy odwiedziła Park Linowy "Noe" w Broku. Uczniowie pokonali dwie trasy dostosowane do ich wieku i wzrostu. Przed tym wyzwaniem obowiązkiem każdego uczestnika było przejście krótkiego szkolenia z instruktorem. Wspinaczka na trasach wywołała wiele niezapomnianych wrażeń i emocji. Cała wyprawa zakończyła się wspólnym posiłkiem; był też czas na pyszną pizzę i lody.

Uczniom klasy IV pomysł lekcji bez klas spodobał się tak bardzo, że postanowili wraz z wychowawczynią zrobić w ostatnim tygodniu roku szkolnego dwa takie dni. W poniedziałek (21.06.2021 r.) wybrali się do parku linowego "Noe", gdzie poddali próbie swoją odwagę i spryt. Na zakończenie zmagań przygotowano ognisko. Natomiast w środę (23.06.2021 r.) urządzili sobie piknik przy szkole.

Uczniowie klasy V i VIb wybrali się na integracyjne ognisko, które zorganizowali w miejscowości Sumiężne, gdzie zaprosił ich jeden z kolegów z klasy. Tradycyjnie był to czas na pieczenie kiełbasek oraz zabawy sportowe na łonie natury.

Wychowawczyni klasy VIa zaproponowała swoim uczniom dla odmiany wizytę w galerii sztuki, na co zareagowali oni początkowo niezbyt entuzjastycznie. Ale wizyta w ostrowskich "Jatkach", gdzie najpierw uczniowie wzięli udział w pogadance na temat funkcji dzieł sztuki, później zwiedzili zabytkowy budynek, a następnie obejrzeli wystawę prac plastycznych pt. "Obrazki z Książkami", tak się wszystkim spodobała, że w planach na kolejny rok szkolny są już kolejne. Uczniowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni, iż kontakt ze sztuką może dać tyle frajdy. Nie zabrakło też wspólnego posiłku w postaci prawdziwie włoskiej pizzy.

Uczniowie klas VIIa i VIIb udali się na piknik do Orła. Czas upłynął im na beztroskiej zabawie i rozmowach na świeżym powietrzu. Na koniec wszyscy zjedli pyszną pizzę.

Klasa VIII wybrała się na ostatni wspólny spacer szkolny po Broku. Większość czasu uczniowie wraz z wychowawczynią spędzili na promenadzie nad Bugiem. Pobyt poza salą lekcyjną również uprzyjemnili sobie pizzą i lodami.

Dzień Pustej Klasy to ciekawy pomysł na integrację i pokazanie uczniom, że szkoła to nie tylko lekcje w salach. Czasami zapominamy, że podczas takich wspólnych "wypadów" można się nauczyć zdecydowanie więcej niż przy tablicy i w ławce w szkole. Wśród komentarzy uczniów na zakończenie tego czasu pełnego atrakcji najczęściej przewijały się takie, że Dzień Pustej Klasy może się odbywać przynajmniej raz w miesiącu.


Zobacz również

Nawet kilkadziesiąt tys. zł za koncert. Tyle zarabiają gwiazdy disco polo

19 lipca 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Zenek Martyniuk, zespół Boys czy Bayer Full - która z tych gwiazd sceny disco polo za występ inkasuje najwięcej? Tylko nieliczni zgadzają się na negocjacje stawki.

Domy bez pozwolenia jeszcze większe. Początek prac nad ustawą

19 lipca 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Rząd rozpoczął prace nad ustawą, która pozwoli stawiać spore domy bez zbędnych formalności. Oto wstępne założenia nowego prawa.

Street art z "Beeskim"

19 lipca 2021, MDK, red. Miłosz Magrzyk

Uczestnicy zajęć poznają podstawy tworzenia muralu.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Restauracja Tandem

ul. Kościuszki 38 F (dojazd od ul. Widnichowskiej)
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]