Gmina Stary Lubotyń. Zakończono budowę laguny osadowej (zdjęcia)

Dodano: 17 września 2021 12:53, Autor: UG w Starym Lubotyniu, red. Miłosz Magrzyk

Wybudowana laguna stanowi integralną część gminnej oczyszczalni ścieków.
Zakończono jedną z większych inwestycji realizowanych w roku 2021 na terenie gminy Stary Lubotyń. Generalny wykonawca, którym było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zieja z Łomży, przeprowadził wszystkie próby techniczne poprawności działania urządzeń wchodzących w skład laguny hydrobotanicznej. Próby wypadły pomyślnie i obiekt został przekazany gminie do użytkowania.

REKLAMAWybudowana laguna stanowi integralną część gminnej oczyszczalni ścieków i po osiągnięciu pełnej zdolności technologicznej będzie służyła do biologicznego rozkładu osadu czynnego powstającego w procesie oczyszczania ścieków. Obecnie oczyszczalnia jest w stanie przerobić średnio ok. 200 m3 ścieków na dobę, co w zupełności zaspokaja potrzeby mieszkańców. Powstający z tej ilości ścieków osad zostanie w całości odprowadzany do zbiorników laguny, gdzie będzie ulegał stabilizacji i powolnemu procesowi biodegradacji.

Wykonanie inwestycji, wartej 826 560 zł, było możliwe, dzięki pozyskaniu przez gminę, z urzędu marszałkowskiego (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, stuprocentowego pokrycia kosztów realizacji zadania.


Zobacz również

Kaucja za plastikowe butelki coraz bliżej. Nowy pomysł rządu nabiera tempa

16 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Rząd przyspiesza prace nad wprowadzeniem dodatkowej opłaty przy zakupie napoju w plastikowym opakowaniu. O ile więcej trzeba będzie zapłacić w sklepie i od kiedy kaucja będzie obowiązywała?

Już nie placówki pocztowe, a sklepy rybne. Tak wygląda omijanie zakazu handlu w niedziele

16 września 2021, News4Media, red. Miłosz Magrzyk

Posłowie zaczęli pracę nad prawem zaostrzającym zakaz handlu w niedzielę. Mimo alarmujących sygnałów ze strony prawników politycy przystali na wyjątek, który może pozwolić nadal obchodzić wszystkie obostrzenia.

Środki na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych

14 września 2021, PUP w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej informuje, iż pozyskał środki finansowe z rezerwy ministra właściwego do spraw pracy na realizację programów aktywizacji osób bezrobotnych zamieszkujących na wsi oraz aktywizację zawodową w regionach wysokiego bezrobocia.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]