Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży (zdjęcia)

Dodano: 24 września 2021 09:19, Autor: Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

23 września, w związku ze zbliżającą się ceremonią odsłonięcia tablicy na cmentarzu żydowskim w Broku, w miejscowej bibliotece odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie.
Renata Płotczyk przybliżyła uczniom klas I, II i III kulturę i zwyczaje żydowskie. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, kim są Żydzi, w jakim państwie mieszkają i jaką religię wyznają. Poznali oni historię związaną ze świątynią wybudowaną przez króla Salomona, a także z powstaniem siedmioramiennego świecznika zwanego menorą. Ponadto zgłębili też informacje dotyczące szabatu oraz innych żydowskich świąt.

REKLAMAZaciekawienie publiczności wzbudziła wzmianka o grach, w które grają młodzi wyznawcy judaizmu, i prezentacja niektórych przedmiotów używanych przez Żydów. Na zakończenie spotkania uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w przygotowanym quizie. Przystępny sposób przekazywania wiadomości przez panią Renatę zaowocował wynikiem stu procent poprawnych odpowiedzi.

Działania prowadzone w ramach programu edukacyjnego, towarzyszące ceremonii odsłonięcia tablicy na cmentarzu żydowskim w Broku, która będzie miała miejsce 5 października w Broku, realizowane są w ramach projektu pt. Żydowskie dziedzictwo kulturowe, możliwego dzięki grantowi udzielonemu Muzeum "Polin" przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Cmentarz żydowski w Broku został upamiętniony w ramach programu Oznakowanie cmentarzy żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Zobacz również

Podziękowanie za tegoroczne plony (zdjęcia, wideo)

24 września 2021, UG w Małkini Górnej, red. Miłosz Magrzyk

Ze względu na pandemię już drugi rok z rzędu gmina Małkinia Górna zrezygnowała z tradycyjnego obrzędu dożynkowego.

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego "Prymas. Kardynał Stefan Wyszyński"

24 września 2021, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, red. Miłosz Magrzyk

Ogółem na konkurs nadesłano 310 prac + 2 prace niepodpisane przez autora, opiekuna bądź placówkę szkolną.

Obchody 82. rocznicy bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem (zdjęcia)

21 września 2021, UG w Andrzejewie, red. Miłosz Magrzyk

19 września 2021 roku w Andrzejewie odbyły się uroczystości związane z obchodami 82. rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Pomimo iż od tamtych wydarzeń minęło już tyle lat, to pamięć o nich nadal jest żywa wśród mieszkańców bliższej i dalszej okolicy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

START! Szkoła Języka Angielskiego

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Z nami mówisz i myślisz po angielsku bez przerwy!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]