Wystawa "Kobiety w Karnym Obozie Pracy Treblinka I" niebawem w małkińskim GOKiS-ie

Dodano: 12 lutego 2024 06:48, Autor: GOKiS Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wyjątkowa wystawa poświęcona pamięci kobiet więzionych w Treblince, zagości już wkrótce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. To szansa na poznanie ich codziennego życia oraz zrozumienie tragedii, które je spotkały.
Niewielka miejscowość Treblinka położona jest w gminie Małkinia Górna. W latach 1941-1944, nieopodal stacji kolejowej w tej miejscowości, istniał niemiecki Karny Obóz Pracy Treblinka I (niem. Der SS- und Polizeiführer im Distrikt Warschau Arbeitslager Treblinka). Oprócz mężczyzn, którzy stanowili większość więźniów, do obozu trafiały również kobiety. One także padały ofiarą łapanek i obław, organizowanych przez nazistów w miasteczkach, wsiach i kolejowych szlakach.

W celu upamiętnienia tragicznych losów kobiet więźniarek Treblinki, Muzeum Treblinka wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Małkini Górnej przygotowało wystawę "Kobiety w Karnym Obozie Pracy Treblinka I".
REKLAMA


Wystawa rzetelnie ukazuje codzienne życie więźniarek oraz prezentuje okrucieństwo, jakim na co dzień charakteryzowali się hitlerowcy. Ekspozycja stanowi również hołd dla pamięci ofiar obozu i wyraz szacunku dla ich cierpień.

Wernisaż wystawy, będzie połączony z prelekcją i odbędzie się w w piątek, 23 lutego o godzinie 9:00, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej, przy ul. Przedszkolnej 3. To kolejna okazja do zgłębienia historii oraz refleksji nad tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Treblince.

Źródło zdjęcia: GOKiS Małkinia Górna

Zobacz również

Wkrótce spotkanie z Zofią Marianną Wróbel

11 lutego 2024, MBP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej w ramach cyklu "Ścieżki historii i tradycji".

Wystawa "Dualizm" Gayi Lastovjak zagościła w Galerii Sztuki Jatki (zdjęcia)

3 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Gaya Lastovjak, laureatka licznych nagród i uznanych wystaw międzynarodowych, zaszczyciła swoją obecnością Ostrów Mazowiecką, prezentując unikatową wystawę trójwymiarowych obrazów, które poruszają tematykę dualistycznej natury człowieka. Ciekawa wystawa w Galerii Sztuki Jatki będzie dostępna do połowy marca.

Spotkanie z poezją o zagładzie. Wiersze i pamięć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej (zdjęcia)

12 stycznia 2024, Kacper Jaworowski

Muzeum Treblinka wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej zorganizowało promocyjne spotkanie, które przeniosło uczestników do czasów okrucieństw II wojny światowej. Utwory autorów różnych pokoleń, od doświadczonych poetów po debiutantów, stworzyły unikalną mozaikę słów oddających hołd ofiarom i przypominających o tragicznych wydarzeniach.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]