Jerzy Bauer potwierdza start w wyborach. Będzie trzecia kadencja?

Dodano: 19 lutego 2024 20:12, Autor: Jerzy Bauer, red. Kacper Jaworowski

Obecny burmistrz Ostrowi Mazowieckiej oficjalnie potwierdził, że będzie startował w wyborach i walczył o trzecią kadencję. Piastuje urząd burmistrza od 2014 roku.
Jerzy Bauer, obecny burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka, ogłosił swój udział w nadchodzących wyborach na stanowisko burmistrza. Po dwóch kadencjach na tym stanowisku, Bauer ma nadzieję na kontynuację pracy na rzecz miasta.
REKLAMA


- Szanowni Państwo, za niecałe dwa miesiące - 7 kwietnia 2024 roku, będą wybory samorządowe. Pragnę Państwa poinformować o zamiarze kandydowania na burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Deklaruję kontynuowanie pracy na rzecz naszego miasta, jego rozwoju. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Państwa wsparcie - napisał burmistrz na swoim profilu w serwisie Facebook.

Burmistrz chęć dalszego startu wyrażał już przy okazji spotkania noworocznego w 2023. Od tego wydarzenia minęło trochę czasu, jednak Bauer planów nie zmienił i w dniu 19 lutego 2024, potwierdził start w wyborach.

Jerzy Bauer włodarzem miasta jest od 8 grudnia 2014, gdy został oficjalnie zaprzysiężony. W wyborach samorządowych w listopadzie 2014 zwyciężył w drugiej turze. Jego kontrkandydatem był Mieczysław Szymalski, sprawujący urząd burmistrza w latach 2002-2010. Jerzy Bauer otrzymał 3814 głosów (52,1%), natomiast Mieczysław Szymalski 3504 głosów (47,9%). W kolejnych wyborach, w listopadzie 2018, również doszło do drugiej tury, w której spotkali się ci sami kandydaci. Tym razem Bauer otrzymał głosy od 4853 osób uprawnionych (53,8%), a Szymalskiego zdecydowało się poprzeć 4168 wyborców (46,2%).

Źródło zdjęcia: Facebook/Jerzy Bauer

Zobacz również

Zostań ratownikiem. Trwa nabór

19 lutego 2024, Neptun Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Klub "Neptun" w Ostrowi Mazowieckiej ogłosił nabór do Sekcji Ratownictwa Wodnego.

Stowarzyszenie "Zielone Sioło" wzięło udział w wizycie studyjnej połączonej z konferencją w Litwie (zdjęcia)

19 lutego 2024, LGD Zielone Sioło, red. Julia Baranowska

Członkowie stowarzyszenia "Zielone Sioło" wzięli udział w wizycie studyjnej połączonej z konferencją pn. "Podobieństwa litewskiej i polskiej polityki rozwoju obszarów wiejskich w perspektywie 2014-2020" w Litwie.

Podpisano umowę z wykonawcą na realizację rozbudowy drogi powiatowej nr 2630W na odcinku Koskowo - Stary Lubotyń (zdjęcia)

19 lutego 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Planowany termin zakończenia rozbudowy drogi powiatowej to wrzesień 2024.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]