Spotkanie z poezją Piotra Siemieniuka w małkińskiej bibliotece (zdjęcia)

Dodano: 25 lutego 2024 20:14, Autor: Kacper Jaworowski

Gdy poezja spotyka weterynarię. Piotr Siemieniuk, znany z praktyki weterynaryjnej i talentu literackiego, był gościem wieczoru autorskiego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej.
Spotkanie autorskie z Piotrem Siemieniukiem, zorganizowane w piątek, 23 lutego 2024, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej, przyciągnęło miłośników poezji. Gości serdecznie powitała dyrektorka biblioteki Anna Skonieczna-Zambroń, a poprowadzenie spotkania powierzono Izabeli Dziewulskiej. Siemieniuk podzielił się nie tylko swoimi utworami, ale również ciekawostkami ze swojego życia, opowiadając o tym, jak godzi pracę weterynarza z pasją pisarską - Ja się wychowywałem na wsi i w gospodarstwie, przyjeżdżał do nas lekarz weterynarii. Kiedyś - to było lato - miał taką letnią koszulkę, z krótkim rękawem i tutaj (w kieszonce na rękawie - przyp. red.) miał bardzo dużo pieniędzy - powiedział żartobliwie Siemieniuk o wyborze drogi zawodowej.

Dalsza część spotkania była momentem, w którym autor osobiście przeczytał kilka swoich utworów. Również inni - pracowniczki biblioteki oraz zgromadzeni goście - mieli okazję zaprezentować poezję autora, z tomików "Wierszem pisane", "W poczekalni życia" oraz "Ot, tak". Ponadto publiczność aktywnie uczestniczyła w wydarzeniu, zadając pytania i rozmawiając z autorem.

Autor przyznał, że miał obawy co do wydawania swoich wierszy. - W ogóle nie wiedziałem jak to będzie przyjęte, natomiast jak już miałem książkę w ręku, to poczułem satysfakcję - mówił na temat pierwszej wydanej publikacji, tomiku "Wierszem pisane", Siemieniuk. - Przed wydaniem bardzo długo się zastanawiałem czy w ogóle się na to zdecydować, ale z drugiej strony, jak nie spróbuję, to nie będę wiedział. Pierwszy tom autora został dobrze przyjęty, efektem tego były kolejne książki.
REKLAMA


Chociaż zaprezentowane tomiki są dla dorosłych, to Siemieniuk pisze również dla dzieci. - Łatwiej się pisze dla dorosłych, zdecydowanie - mówił sam autor. - Dla dorosłych wszystkiego nie muszę napisać, bo osoba dorosła sobie dopowie i myślę, że każdy, kto czyta te moje wiersze, każda osoba dorosła, inaczej je zinterpretuje, inaczej - bo czasami właśnie jest jakieś takie niedopowiedzenie - coś tam sobie dopowie, coś sobie wyobrazi i te wiersze mogą być właśnie jakby niedokończone, takie dające do myślenia. Natomiast dla dzieci, to musi być już wszystko jasne, musi jedno wynikać z drugiego, musi być sens, musi być rym - argumentował. Pierwszy tomik dla dzieci zostanie wydany w Dzień Dziecka, a więc 1 czerwca 2024.

Wiersze autora służą także jako teksty piosenek. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyć miał recital poezji śpiewanej Witolda Radomskiego, który zna się osobiście z Piotrem Siemieniukiem i korzysta z jego wierszy w swoich utworach, jednak stan zdrowia nie pozwolił mu na uczestnictwo w wydarzeniu. Przybyli na spotkanie wysłuchali więc kilku utworów, dzięki udostępnionym w Internecie nagraniom.

Na koniec spotkania publiczność miała możliwość zakupienia najnowszego zbiorku poezji Piotra Siemieniuka. Dochód z sprzedanych w bibliotece tomików, został przekazany na rzecz fundacji dla zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

O autorze
Piotr Siemieniuk na co dzień jest lekarzem weterynarii i prowadzi prywatną praktykę weterynaryjną w Kosowie Lackim. Mimo zawodu, który nie pozwala na nadmiar wolnego czasu, Siemieniuk często poświęca wolną chwilę na pisanie wierszy. Dzieciństwo spędził w rodzinnej wsi Hołowienki (gm. Sabnie, pow. sokołowski), gdzie zaczęły powstawać jego pierwsze wiersze. Choć przez pewien czas były one skrywane w szufladzie, później prezentowane były rodzinie. Dziś wiersze autora stanowią inspirację dla wielu osób, skłaniając do refleksji nad życiem i przemijaniem.


Zobacz również

Podróż przez edukację i historię w ostrowskiej bibliotece. Spotkanie autorskie z Zofią Marianną Wróbel (zdjęcia)

16 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej była miejscem spotkania autorskiego z Zofią Marianną Wróbel. Opowieści autorki, pełne osobistych doświadczeń oraz wnikliwego spojrzenia na przeszłość, przybliżyły uczestnikom nie tylko losy jej własnej kariery zawodowej, ale również bogactwo tematów poruszanych w jej publikacjach.

Regionalne wspomnienia, które nie zginą. Promocja publikacji z tekstami laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" (zdjęcia)

8 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Publikacja tekstów laureatów konkursu "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom" to nie tylko zbiór wyjątkowych opowieści, ale także pomost łączący pokolenia, kształtujący tożsamość lokalną i zachęcający do odkrywania nieznanego. W progach ostrowskiej biblioteki odbyło się spotkanie promujące publikację z tekstami laureatów, z lat 2018-2023.

Spotkanie z poezją o zagładzie. Wiersze i pamięć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej (zdjęcia)

12 stycznia 2024, Kacper Jaworowski

Muzeum Treblinka wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej zorganizowało promocyjne spotkanie, które przeniosło uczestników do czasów okrucieństw II wojny światowej. Utwory autorów różnych pokoleń, od doświadczonych poetów po debiutantów, stworzyły unikalną mozaikę słów oddających hołd ofiarom i przypominających o tragicznych wydarzeniach.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]