Wspólne działania profilaktyczne w trosce o bezpieczeństwo kobiet - "Kobiety świecą przykładem" (zdjęcia)

Dodano: 9 marca 2024 09:31, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Ostrowianki otrzymały drobne upominki i elementy odblaskowe od funkcjonariuszy KPP, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, a także od uczniów klas mundurowych.
Wczorajszy dzień w Ostrowi Mazowieckiej był niezwykle szczególny dla wszystkich kobiet na drodze, dzięki inicjatywie policji oraz lokalnych instytucji. Funkcjonariusze ostrowskiej Komendy Powiatowej Policji we współpracy ze Starostwem Powiatowym i przedstawicielami klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 im. rtm Witolda Pileckiego zaskoczyli panie przebywające na drodze, wręczając im elementy odblaskowe - breloczki, kamizelki oraz opaski.

Akcja, której celem było popularyzowanie używania elementów odblaskowych, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Elementy te są nie tylko modnym dodatkiem, ale przede wszystkim poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów na drodze, co bezpośrednio wpływa na ich bezpieczeństwo.

Policjanci z drogówki nie ograniczyli się jednak tylko do wręczania prezentów. Całodzienne działania obejmowały także przypomnienie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwracali uwagę na konieczność używania elementów odblaskowych, stosowanie pasów bezpieczeństwa, sprawny stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.
REKLAMA


Inicjatywa miała na celu nie tylko podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa drogowego, ale także była wyrazem troski o dobre samopoczucie i zdrowie kobiet-kierowców oraz pieszych. Otrzymanie drobnych upominków oraz kwiatów na pewno sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczek akcji.

Finansowanie zakupu prezentów oraz elementów odblaskowych zostało zapewnione przez ostrowską Komendę Powiatową Policji oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. To dowód na zaangażowanie lokalnych instytucji w promowanie bezpieczeństwa na drodze i troskę o mieszkańców.

Wszystkim kobietom, nie tylko z okazji tego wyjątkowego dnia, ostrowscy policjanci życzą zdrowia, uśmiechu i bezpiecznych podróży. Niech każdy dzień będzie pełen radości i serdeczności, a na drodze spotykają wyłącznie życzliwe osoby.


Zobacz również

Andrea Lattari wystąpił w Bogutach-Piankach z okazji Dnia Kobiet (zdjęcia)

8 marca 2024, GOKiS Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski

"Ciao Amore Tour Italiano Vero", pod takim hasłem zorganizowano muzyczne wydarzenie, które odbyło się w odnowionym niedawno ośrodku kultury. W Bogutach-Piankach wystąpił Andrea Lattari.

Uroczystości w ramach garnizonowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Komorowie (zdjęcia)

7 marca 2024, UG Ostrów Mazowiecka, ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Delegacje szkół i instytucji z terenu gminy złożyły kwiaty i zapaliły znicze w Mauzoleum Podchorążych. Ponadto uczniowie wzięli udział w otwarciu wystawy "Kochaj Polskę - Płk Łukasz Ciepliński 1913-1951".

Potrącono nastolatkę (zdjęcia)

6 marca 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W Ostrowi Mazowieckiej trzeźwy kierowca potrącił młodą kobietę. Poszkodowana trafiła do ostrowskiego szpitala.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]