Stanisław Sówka napisał książkę o Pałapusie

Dodano: 9 marca 2024 21:01, Autor: Kacper Jaworowski

Stanisław Sówka, zainspirowany historią swojej rodzinnej miejscowości, opublikował książkę "Urodziłem się w Pałapusie", stanowiącą podróż przez losy wsi. Publikacja składa się z 495 stron.
Stanisław Sówka, wydał niedawno książkę "Urodziłem się w Pałapusie". Książka składa się z 90 rozdziałów i 495 stron, co czyni ją obszerną i wciągającą lekturą dla osób zainteresowanych regionem i jego historią.

Autor ma nadzieję, że książka wzbudzi ciekawość czytelników i pomoże mieszkańcom dowiedzieć się więcej o ich własnej historii. W książce znajdują się wspomnienia Sówki, historia miejscowości i jej mieszkańców, częściowo jest to także autobiografia.
REKLAMA


Nie jest to pierwsza książka Stanisława Sówki. Wcześniej wydał powieść dla dzieci pt. "Przygody Bakałarzewskiego Kaczorka". Co skłoniło pana Stanisława do napisania kolejnej książki? Odpowiedź jest prosta. - Po prostu jestem emerytem i coś tam trzeba w życiu robić - powiedział w rozmowie z naszym portalem.

Książka jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto interesuje się historią i kulturą regionu. Dzięki wciągającej narracji, "Urodziłem się w Pałapusie" jest cennym dodatkiem do każdej biblioteki lub półki z książkami.

Zainteresowani zakupem, powinni skontaktować się bezpośrednio z autorem. Książka kosztuje 50 zł. Więcej informacji pod nr tel. 506 349 088.

Źródło zdjęcia: Stanisław Sówka

Zobacz również

Śladem lokalnych bohaterów w katyńskich grobach (zdjęcia)

9 marca 2024, Kacper Jaworowski

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej zgromadzili się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, aby uczcić pamięć polskich policjantów zamordowanych w obozie NKWD nr 45 w Ostaszkowie podczas tragicznych wydarzeń z 1940 roku. Świadectwem tej pamięci stała się niezwykła opowieść Kingi Badeńskiej i Andrzeja Mierzwińskiego, stając się głosem dla poległych bohaterów.

Podróż przez edukację i historię w ostrowskiej bibliotece. Spotkanie autorskie z Zofią Marianną Wróbel (zdjęcia)

16 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej była miejscem spotkania autorskiego z Zofią Marianną Wróbel. Opowieści autorki, pełne osobistych doświadczeń oraz wnikliwego spojrzenia na przeszłość, przybliżyły uczestnikom nie tylko losy jej własnej kariery zawodowej, ale również bogactwo tematów poruszanych w jej publikacjach.

Spotkanie z poezją o zagładzie. Wiersze i pamięć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej (zdjęcia)

12 stycznia 2024, Kacper Jaworowski

Muzeum Treblinka wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej zorganizowało promocyjne spotkanie, które przeniosło uczestników do czasów okrucieństw II wojny światowej. Utwory autorów różnych pokoleń, od doświadczonych poetów po debiutantów, stworzyły unikalną mozaikę słów oddających hołd ofiarom i przypominających o tragicznych wydarzeniach.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]