Protesty rolników w powiecie ostrowskim

Dodano: 19 marca 2024 11:28, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, Piotr Piotrowski, UG Nur, red. Kacper Jaworowski

Już jutro zostanie zorganizowany protest rolników. Zobacz, gdzie spodziewać się utrudnień.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Obrony Praw Rolników Producentów i Przetwórców Rolnych zapowiada, że Strajk Generalny rozpocznie się 20 marca 2024 o godz. 00:01 i potrwa przez 30 dni. Jednak nie tylko rolnicza "Solidarność" organizuje protesty. W wielu miejscowościach do protestu dołączą się oddolne inicjatywy rolników, często niezrzeszonych.

Na terenie powiatu ostrowskiego odbędą się dwa duże protesty. Ich start zaplanowany jest już jutro, w środę, 20 marca 2024 od godz. 9:45 do 21 marca do godz. 10:00.

Rolnicy jako punkt zbiórki wyznaczyli miejscowość Jasienica (gm. Ostrów Mazowiecka), gdzie spotkają się na parkingu przy parafii św. Rocha o godz. 9:00. Druga grupa spotka się w miejscowości Gniazdowo (gm. Stary Lubotyń), przy sklepie spożywczo-przemysłowym GS, również o godz. 9:00. Obie grupy omówią plan protestu i ruszą w kierunku Podborza (gm. Ostrów Mazowiecka).

Wedle przekazanych informacji utrudnienia drogowe wystąpią na drogach ekspresowych nr 8 i nr 61. Dokładniej zablokowane zostanie rondo łączące S8 i S61, węzły ze zjazdami i wyjazdami w obu kierunkach w Podborzu. To właśnie na terenie Podborza protest będzie trwać ponad 24 godziny.

Strajkować będą również rolnicy z gminy Nur. Podobnie jak przy ubiegłych protestach, zablokują skrzyżowanie o ruchu okrężnym, gdzie łączą się dwie drogi - DW694 oraz DK63.

Miejsca obu protestów zostaną zabezpieczone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Podróżujący drogą ekspresową nr 8 na odcinku Białystok - Warszawa, powinni spodziewać się co najmniej kilku blokad. Kierowcy po wyjeździe z Białegostoku, pierwszą blokadę napotkają w Jeżewie Starym (gm. Tykocin, pow. białostocki), gdzie S8 łączy się z DK64 i DW671. Następna blokada będzie nieopodal, na węźle łączącym S8 z lokalnymi drogami, na wysokości miejscowości Milewo Zabielne (gm. Kobylin-Borzymy, pow. wysokomazowiecki).

Na kolejną blokadę kierowcy trafią na wysokości Zambrowa, gdzie w godz. 11:00-14:00, odbędzie się zgromadzenie na ul. Fabrycznej przy Urzędzie Gminy w Zambrowie. Niewykluczone, że rolnicy zablokują później któryś z węzłów - Zambrów Zachód, bądź Zambrów Wschód. Dalej nastąpi wyżej opisana blokada w Podborzu, na rondzie łączącym S8 i S61, wraz z węzłami ze zjazdami i wyjazdami.

Ostatnią blokadą, będzie ta w miejscowości Skuszew (gm. Wyszków, pow. wyszkowski), która zablokuje węzeł Wyszków Południe, łączący S8 i DK62. Kolejne blokady dróg wystąpią w Warszawie. Wśród miast wojewódzkich najbardziej oblężony zostanie Poznań, wokół którego zorganizowanych zostanie aż 40 protestów na węzłach komunikacyjnych.

Ponadto należy pamiętać, że na terenie całej Polski, ciągle prowadzone są ćwiczenia NATO "Steadfast Defender 2024", w których uczestniczy około 90 tys. żołnierzy.

Mapę wszystkich blokad i strajków, można znaleźć pod tym linkiem.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Freepik/frimufilms

Zobacz również

Ciężki sprzęt wyjechał na ulice. Protest rolników z udziałem wiceministra w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

9 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Kiepska pogoda nie powstrzymała rolników przed protestem. Po południu jedna grupa wjechała do Ostrowi od strony Jasienicy, a druga od strony Wąsewa. Na placu targowym protestujących, ich pytań i postulatów, wysłuchał wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski.

Już jutro blokady dróg w Wąsewie i Ostrowi Mazowieckiej. Rolnicy z gminy Wąsewo przyłączą się do strajku

8 lutego 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, UG Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Do protestujących rolników z gminy Nur dołączą kolejni z gminy Wąsewo. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w związku z zaplanowanymi strajkami.

W Nurze na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 i drogi wojewódzkiej nr 694 planowany jest Ogólnopolski Protest Rolników

7 lutego 2024, UG Nur, red. Elżbieta Krajewska

Będzie ogromny 30-dniowy protest rolników w całej Polsce. "Nasza cierpliwość się wyczerpała", mówią rolnicy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]