Wąsewianie wygrywają z wyżej notowanym rywalem

Dodano: 15 kwietnia 2024 20:17, Autor: KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Ten mecz nie mógł zacząć się gorzej. Już w 1. minucie KS Wąsewo przegrywał z Koroną Karolinowo. Ostatecznie, dzięki braciom Łukaszewskim, 3 punkty zostały na wąsewskiej ziemi.
W niedzielę, 14 kwietnia 2024, w ramach 17. kolejki klasy A, gr. Ciechanów-Ostrołęka, walczące o utrzymanie KS Wąsewo, zmierzyło się z zajmującą bezpieczne miejsce w środku stawki Koroną Karolinowo.

Wąsewianie rozpoczęli mecz w najgorszym możliwym stylu, popełniając błędy indywidualne i tracąc bramkę już w 1. minucie gry. Nadarzającą się okazję wykorzystał Mateusz Nowak i wyprowadził gości na prowadzenie. Zimny prysznic jednak się przydał, bo piłkarze Leszka Skrzecza zostali pobudzeni do działania i zaczęli atakować.

Około 36. minuty, po dalekim wrzucie z autu w pole karne, Łukasz Ambroziak zebrał piłkę i przekazał ją Pawłowi Pazikowi, a ten z kolei zagrywał do Miłosza Łukaszewskiego, który fantastycznie odnalazł się w tłoku i umieścił piłkę w siatce tuż obok słupka, doprowadzając do wyrównania. Po strzelonej bramce wąsewianie zaczęli kontrolować grę, tworząc sobie kilka obiecujących sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem.

W 43. minucie, Grzegorz Pieńkowski dośrodkował świetną piłkę z rzutu rożnego, a Karol Łukaszewski głową umieścił ją w bramce, dając prowadzenie KS-owi Wąsewo, którego zespół nie oddał już do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to festiwal gry obronnej w wykonaniu wąsewian. Cała drużyna skutecznie naciskała na przeciwnika, zmuszając go do wysyłania długich piłek, na co gotowi byli obrońcy KS-u. Korona jednak nie odpuszczała, próbując innych rozwiązań - akcji krótkimi podaniami, bądź ze skrzydła. Jednak czujny w bramce był Wiktor Samoraj, radząc sobie z zagrożeniami pod bramką gospodarzy.

W końcówce spotkania piłkarze Leszka Skrzecza mieli kilka groźnych kontrataków, jednak nie udało się powiększyć prowadzenia. Po kolejnym wrzucie z autu, Kośnik próbował strzału z półobrotu, jednak piłka minęła bramkę o milimetry. W doliczonym czasie gry podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego postawili wszystko na ofensywę, rzucając się do ataków. Kluczowe wślizgi Mateusza Stepnowskiego i Adama Żyry, pomogły gospodarzom utrzymać wynik i wygrać ważny mecz.

Dzięki wygranej KS Wąsewo traci tylko 3 punkty do Świtu Baranowo i 5 do GKS-u Pokrzywnica. Piłkarze KS-u Wąsewo w następnej kolejce udadzą się do Słoszewa, gdzie zmierzą się z tamtejszym Gladiatorem. To będzie ciężki mecz, bo Gladiator przegrał tylko raz i z 46 punktami zajmuje 1. miejsce w tabeli, pewnie zmierzając po awans do "okręgówki".

KS Wąsewo 2:1 Korona Karolinowo
M. Łukaszewski 36', K. Łukaszewski 43' - M. Nowak 1'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KS Wąsewo

Iskra Zaręby Kościelne powróciła do gry. Zarębscy piłkarze rozegrali mecz pełen determinacji i umiejętności, odnosząc imponujące zwycięstwo nad SEMP-em Pogoń Siedlce.

Do przerwy strzelać nie kazano. Pogoń II Siedlce wygrywa z MKS-em Małkinia

Niespodzianki nie było. Chociaż MKS długo się bronił, to ostatecznie rezerwy Pogoni Siedlce wygrywają 2:0.

Zrobili wąsewian na łyso

3 kwietnia 2024, Kacper Jaworowski

W zaciętym pojedynku GKS Łyse zmierzył się z zespołem KS Wąsewo. Ostatecznie triumfowali gospodarze, pokonując rywali 2:0.