O co chodzi z giełdą pracy?

Dodano: 14 listopada 2011 21:27, Autor: Anna Krajewska-Polak

Ogromne zainteresowanie giełdą pracy spowodowało, że pierwszego dnia na terenie Urzędu Pracy pojawiły się tłumy ludzi. Wiele wątpliwości i pytań wzbudziła wśród mieszkańców Ostrowi.
W dniach 8-9 listopada br. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował giełdę pracy. Łącznie w 13 zgłoszonych ofertach pracy pracodawca Kaufland Polska zgłosił zapotrzebowanie na 76 pracowników. W czasie trwania giełdy kwestionariusze złożyło 607 osób.

Ogromne zainteresowanie giełdą spowodowało, że pierwszego dnia na terenie Urzędu Pracy pojawiły się tłumy ludzi. Dyrekcja Urzędu, w porozumieniu z przedstawicielami pracodawcy, podjęli decyzję o niekontynuowaniu rozmów tego dnia, by osoby, które zgłosiły się na giełdę nie musiały na spotkanie rekrutacyjne czekać kilkunastu godzin. Wszystkie przybyłe w ciągu dwóch dni osoby otrzymały kwestionariusze do wypełnienia. Na ich podstawie pracodawca przeprowadził pierwszą selekcję. Do kolejnego etapu zaproszono 250 osób. Rozmowy rozpoczęły się 14 listopada również na terenie PUP w Ostrowi Mazowieckiej.

REKLAMADużo wątpliwości wzbudziła omawiano szeroko tajemnicza lista, na którą byli wpisywani bezrobotni zaproszeni do rozmowy z pracodawcą. PUP, realizując zadania ustawowe, musi zapewnić pracodawcy co najmniej minimalna liczbę kandydatów, o których wnioskuje pracodawca, by można było wybrać osoby do pracy. Dlatego też Urząd - jak wyjaśniła dyrektor Barbara Grabowska - wezwał wyselekcjonowane osoby bezrobotne na giełdę. W pierwszej kolejności wzięto pod uwagę osoby, które zgłaszają zainteresowanie pracą również poza terminami wizyt u pośredników pracy czy osoby, którym z powodu braku środków nie przyznano stażu.

Wszystkie oferty zostały podane do publicznej wiadomości wraz z datą i godziną odbywania się giełdy. Mogły z niej skorzystać zarówno osoby bezrobotne, jak i te, które chciały zmienić pracę. Natomiast ostateczne decyzje i tak podejmuje pracodawca i nie bierze pod uwagę, czy z kandydatem rozmawiał w dniu odbywania się giełdy czy w następnym tygodniu.


Zdjęcia przesłane przez internautę

Zobacz również

Oferty pracy aktualne na dzień 10.11.2011r.

10 listopada 2011, PUP Ostrów Maz.

Tokarz, operator spycharki, szef produkcji - sprawdź kogo potrzebują do pracy.

Oferty pracy aktualne na dzień 04.11.2011r.

4 listopada 2011, PUP Ostrów Maz.

Dyrektor handlowy, operator spycharki, tynkarz - zobacz kogo szukają do pracy.

Oferty pracy aktualne na dzień 28.10.2011r.

28 października 2011, PUP Ostrów Maz.

8 listopada odbędzie się giełda pracy - sprawdź kogo potrzebują do pracy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]