Bo las jest piękny...

Dodano: 13 grudnia 2011 14:54, Autor: Anna Krajewska-Polak

Osoby niepełnosprawne wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka i ostrowski MDK. Uczyły się o bogactwie lasu, jego barwach, fakturach i potrzebach.

Z okazji obchodów Międzynarodowego Roku Lasów 12 grudnia br. ostrowskie Nadleśnictwo we współpracy z Miejskim Domem Kultury zorganizowało warsztaty artystyczne dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty miały na celu podstawową edukację osób niepełnosprawnych o bogactwie lasu, jego barwach, fakturach i potrzebach. Warsztaty odbyły się formie działań artystycznych wspartych elementami multimedialnymi. Na wstępie uczestnicy oglądali film "Las potrzebuje drewna" i w oparciu o jego treści obrazowe i słowne wykonali prace plastyczne w wybranych przez siebie technikach.

Całość warsztatów przy wsparciu pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy prowadziła Jolanta Szulborska z MDK-u. Nadleśnictwo zapewniło materiały plastyczne oraz edukacyjne potrzebne do prowadzenia warsztatów. Udostępnili atlasy, zdjęcia, korę, i inne eksponaty.

REKLAMAW warsztatach wzięło udział jedenaście osób: Iwona Wójcicka, Andrzej Jasionek, Judyta Chrupek, Katarzyna Borowa, Magdalena Żabik, Wioletta Chojnowska, Joanna Krakówka, Dariusz Sałata, Agnieszka Mirkowicz, Waldemar Zawadzki, Patryk Bandarzy. Opiekunkami były Panie Grażyna Kożuchowska i Ewa Popowska.

- Wyszło pięknie - opowiada Karolina Barca z Nadleśnictwa - piękne kolory, faktury - wszystko robiło ogromne wrażenie. Uczestnicy przy pomocy materiałów plastycznych (farby, papier, tkaniny, elementy z lasu) starali się oddać barwy i zróżnicowane formy lasu.
Źródło: Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka, foto: Karolina Barc

Zobacz również

Ekologiczne święta z ostrowskim Nadleśnictwem

9 grudnia 2011, Anna Krajewska-Polak

Ozdoby na choinkę z ciasta solnego, ekologiczne stroiki, rozmowy o tradycjach świątecznych - na mikołajkowym spotkaniu Koła Ekologicznego w Broku.

Mój pierwszy robot

7 grudnia 2011, Hanna Chromińska

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Pierwszym krokiem do skonstruowania zaawansowanych robotów - jak japoński ASIMO lub T-800 (bardziej znany jako Terminator) - jest poznanie podstaw robotyki. W gminie Małkinia Górna 96 uczniów już wykonało ten pierwszy krok.

Nowe place zabaw

1 grudnia 2011, Adrian Paszczyk

Dwa nowe place zabaw powstały w ostatnim czasie w Ostrowi Mazowieckiej. Jeden w Ogródku Jordanowskim, drugi przy ulicy Szkolnej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]