Przedszkolaki odkrywają Chopina

Dodano: 17 marca 2012 13:35, Autor: Anna Krajewska-Polak

Na środowym spotkaniu muzyczno-edukacyjnym z muzyką klasyczną dla sześciolatków dzieci usłyszały kolejne ciekawostki z życia Chopina, a przede wszystkim poznały jego polonezy.
W MDK 15 marca br. odbyło się kolejne spotkanie muzyczno-edukacyjne z muzyką klasyczną dla sześciolatków. Tym razem głównym bohaterem był Fryderyk Chopin i polonezy. Spotkanie prowadzili Andrzej Sikora i Hanna Sasinowska. To była bardzo ciekawa lekcja muzyki, w czasie której najmłodsi słuchacze mogli w przystępny sposób zawrzeć znajomość z muzyką klasyczną.

REKLAMAByła muzyka w wykonaniu Andrzeja Sikory, były zabawy, zagadki i gry, konkurs, ale przede wszystkim była bardzo rzetelna wiedza z muzyki klasycznej dostosowana do wieku słuchaczy. Dzieci dowiedziały się, że gdy Chopin zaczął uczyć się gry na fortepianie, miał 6 lat, gdy po raz pierwszy skomponował poloneza zaledwie 7 lat. Przedszkolaki potrafią rozpoznać "Pożegnanie ojczyzny" Ogińskiego, znają budowę poloneza, a nawet potrafią wystukać jego rytm.

Nagrodą dla uważnych słuchaczy, którzy brali udział w konkursach były duże czerwone serduszka. Pan Andrzej w czasie spotkania opowiadał ciekawostki z życia kompozytora, zadawał zagadki, a nawet wprowadził proste ćwiczenia ruchowe, by dzieci się nie nudziły, a przede wszystkim grał przepiękne polonezy.

Spotkania z muzyką klasyczną odbywają się co miesiąc. Następne zaplanowane jest na 25 kwietnia br., a bohaterem mają być mazurki Chopina. Przeznaczone są dla sześciolatków, choć trwają już prace nad projektem dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Foto Mirosław Kisielewski

Zobacz również

Żelazna Dama od piątku w kinie Ostrovia

15 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna - czytamy w zapowiedziach filmu o Margaret Thatcher. Warto się przekonać jak z Małej Maggy rodzi się premier Wielkiej Brytanii. Od piątku do obejrzenia w kinie Ostrovia.

One będą reprezentować powiat na Warszawskiej Syrence

14 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Laureaci pierwszych miejsc eliminacji powiatowych wezmą udział w finale 35. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

"Róża" - historia odkryta

6 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

"Róża", to film, który każda kobieta powinna obejrzeć. - mówi Hanna Sasinowska z ostrowskiego MDK. Film burzy wpajane stereotypy dobrego Polaka, złego Niemca i przyjaciela Rosjanina. W szczególny sposób pokazany jest też tragizm kobiet w powojennej Polsce.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]