Przedszkolaki odkrywają Chopina

Dodano: 17 marca 2012 13:35, Autor: Anna Krajewska-Polak

Na środowym spotkaniu muzyczno-edukacyjnym z muzyką klasyczną dla sześciolatków dzieci usłyszały kolejne ciekawostki z życia Chopina, a przede wszystkim poznały jego polonezy.
W MDK 15 marca br. odbyło się kolejne spotkanie muzyczno-edukacyjne z muzyką klasyczną dla sześciolatków. Tym razem głównym bohaterem był Fryderyk Chopin i polonezy. Spotkanie prowadzili Andrzej Sikora i Hanna Sasinowska. To była bardzo ciekawa lekcja muzyki, w czasie której najmłodsi słuchacze mogli w przystępny sposób zawrzeć znajomość z muzyką klasyczną.

REKLAMAByła muzyka w wykonaniu Andrzeja Sikory, były zabawy, zagadki i gry, konkurs, ale przede wszystkim była bardzo rzetelna wiedza z muzyki klasycznej dostosowana do wieku słuchaczy. Dzieci dowiedziały się, że gdy Chopin zaczął uczyć się gry na fortepianie, miał 6 lat, gdy po raz pierwszy skomponował poloneza zaledwie 7 lat. Przedszkolaki potrafią rozpoznać "Pożegnanie ojczyzny" Ogińskiego, znają budowę poloneza, a nawet potrafią wystukać jego rytm.

Nagrodą dla uważnych słuchaczy, którzy brali udział w konkursach były duże czerwone serduszka. Pan Andrzej w czasie spotkania opowiadał ciekawostki z życia kompozytora, zadawał zagadki, a nawet wprowadził proste ćwiczenia ruchowe, by dzieci się nie nudziły, a przede wszystkim grał przepiękne polonezy.

Spotkania z muzyką klasyczną odbywają się co miesiąc. Następne zaplanowane jest na 25 kwietnia br., a bohaterem mają być mazurki Chopina. Przeznaczone są dla sześciolatków, choć trwają już prace nad projektem dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Foto Mirosław Kisielewski

Zobacz również

Żelazna Dama od piątku w kinie Ostrovia

15 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna - czytamy w zapowiedziach filmu o Margaret Thatcher. Warto się przekonać jak z Małej Maggy rodzi się premier Wielkiej Brytanii. Od piątku do obejrzenia w kinie Ostrovia.

One będą reprezentować powiat na Warszawskiej Syrence

14 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

Laureaci pierwszych miejsc eliminacji powiatowych wezmą udział w finale 35. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia 2012 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

"Róża" - historia odkryta

6 marca 2012, Anna Krajewska-Polak

"Róża", to film, który każda kobieta powinna obejrzeć. - mówi Hanna Sasinowska z ostrowskiego MDK. Film burzy wpajane stereotypy dobrego Polaka, złego Niemca i przyjaciela Rosjanina. W szczególny sposób pokazany jest też tragizm kobiet w powojennej Polsce.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]