Małkińska biblioteka zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny

Dodano: 18 lutego 2024 17:21, Autor: GBP Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Najbliższy piątek warto spędzić w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej. Gośćmi wieczoru poetycko-muzycznego będą Piotr Siemieniuk i Witold Radomski.
Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej, zaprasza na ciekawy wieczór poetycko-muzyczny, podczas którego czytelnikom książnicy zaprezentują się Piotr Siemieniuk i Witold Radomski.

Siemieniuk z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, do którego kierują swe kroki właściciele i hodowcy zwierząt. Na co dzień mieszka i pracuje w Kosowie Lackim. Piotr Siemieniuk jest uczniem prof. Franciszka Kobryńczuka - naukowca zajmującego się anatomią zwierząt, ale również cenionego poety dla dzieci i ambasadora kultury Podlasia. W tej części Polski, pośród zielonych pól i lasów, kształtował oraz rozwijał się młody Piotr, pod wpływem dwóch silnych inspiracji - medycyny weterynaryjnej i poezji. Profesor Kobryńczuk nie tylko przekazał mu wiedzę z dziedziny weterynarii, lecz także zapoznał go z pięknem słowa pisanego, otwierając drzwi do świata literatury i poezji. Dzięki temu doświadczeniu, Piotr Siemieniuk łączy w sobie dwie zupełnie różne dziedziny - naukę i sztukę.
REKLAMA


W kąciku muzycznym zaprezentuje się Witold Radomski, artysta prezentujący swój autorski repertuar inspirowany balladą, bluesem, poezją śpiewaną, oraz własną wyobraźnią. Witold Radomski jest zarówno autorem tekstów swoich utworów, jak i czerpie inspirację z poezji swoich przyjaciół, takich jak Bożena Węgrzynek i Piotr Siemieniuk.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024 o godz. 17:00. Podczas wydarzenia będzie można nabyć tomiki poezji Siemieniuk z autografem i dedykacją. Dodatkowo, część dochodu ze sprzedaży książek zostanie przekazana na wsparcie Fundacji Dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady, która działa na rzecz poprawy warunków życia bezdomnych zwierząt w regionie.

Źródło zdjęcia: GBP Małkinia Górna

Zobacz również

Podróż przez edukację i historię w ostrowskiej bibliotece. Spotkanie autorskie z Zofią Marianną Wróbel (zdjęcia)

16 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej była miejscem spotkania autorskiego z Zofią Marianną Wróbel. Opowieści autorki, pełne osobistych doświadczeń oraz wnikliwego spojrzenia na przeszłość, przybliżyły uczestnikom nie tylko losy jej własnej kariery zawodowej, ale również bogactwo tematów poruszanych w jej publikacjach.

Wystawa "Kobiety w Karnym Obozie Pracy Treblinka I" niebawem w małkińskim GOKiS-ie

12 lutego 2024, GOKiS Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wyjątkowa wystawa poświęcona pamięci kobiet więzionych w Treblince, zagości już wkrótce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej. To szansa na poznanie ich codziennego życia oraz zrozumienie tragedii, które je spotkały.

Spotkanie z poezją o zagładzie. Wiersze i pamięć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małkini Górnej (zdjęcia)

12 stycznia 2024, Kacper Jaworowski

Muzeum Treblinka wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Małkini Górnej zorganizowało promocyjne spotkanie, które przeniosło uczestników do czasów okrucieństw II wojny światowej. Utwory autorów różnych pokoleń, od doświadczonych poetów po debiutantów, stworzyły unikalną mozaikę słów oddających hołd ofiarom i przypominających o tragicznych wydarzeniach.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]