Są "dla wszystkich" i "dla każdego"

Dodano: 24 maja 2012 22:18, Autor: Anna Krajewska-Polak

Pracownicy MDK z okazji Dnia Działacza Kultury usłyszeli w poniedziałek wiele ciepłych słów o tym, jak bardzo ich działania na rzecz kultury upiększają życie mieszkańców Ostrowi.
21 maja 2012 br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się obchody Dnia Działacza Kultury połączone z Koncertem Galowym VII Festiwalu Piosenki Filmowej.

Pracownicy MDK usłyszeli wiele ciepłych słów o tym, jak bardzo ich działania na rzecz kultury upiększają życie mieszkańców Ostrowi. Po kilku słowach wprowadzenia Dyrektor MDK Reginy Pałaszewskiej, głos zabrał Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Władysław Krzyżanowski. W swoim krótkim przemówieniu odniósł się do dokonań w dziedzinie kultury, podziękował pracownikom za zaangażowanie i życzył pomyślności w przyszłości.

REKLAMA
- Dom kultury jest instytucją ważną dla społeczności lokalnej - mówili goście - Elżbieta Chojnacka Dyrektor MBP i Krystyna Brzostek opiekunka Ostrowskiej Grupy PaT. Animatorzy rozbudzają i zaspokajają potrzeby oraz zainteresowania kulturalne, tworzą warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, są "dla wszystkich" i "dla każdego".

Kolejnym punktem programy było wręczanie nagród laureatom VII Festiwalu Piosenki Filmowej i recital Wojciecha Dmochowskiego.

W konkursie wokaliści prezentowali polskie piosenki, które znalazły się na ścieżkach dźwiękowych polskich filmów i seriali od początku ery kina dźwiękowego aż po współczesność. Młodych artystów oceniał Wojciech Dmochowski - aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, wychowanek ostrowskiego MDK-u oraz Marek Żemek, instruktor ds. edukacji kulturalnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Jury po wysłuchaniu wszystkich solistów w czterech kategoriach wiekowych przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas I - III szkoły podstawowej: I miejsce - Amelia Andryszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Przyjaciel wie" z filmu "Cudowne dziecko", II miejsce - Paulina Pieniążek ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej również za piosenkę "Przyjaciel wie" z filmu "Cudowne dziecko", III miejsce - Lena Wajszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Lato, lato?" z filmu "Szatan z siódmej klasy",

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej: I miejsce - Olga Gajewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Meluzyna czyli historia podwodnej miłości" z filmu "Podróże Pana Kleksa", II miejsce - Aleksandra Radomska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za "Piosenkę o okularnikach" z filmu "Miłość z listy przebojów", III miejsce - Katarzyna Smakosz ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "O Mnie Się Nie martw" z filmu "Różyczka", wyróżnienie - Dominika Syrek z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej również za interpretację piosenki "o mnie się nie martw" z filmu "Mój Nikifor",

W kategorii klas gimnazjalnych: I miejsce - Kamila Drząszcz z Zepołu Szkół Publicznych w Komorowie za piosenkę "Ruchome piaski" z filmu "Nocne graffiti", II miejsce - Weronika Tułowiecka z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Jesteś Lekiem na Całe Zło" z filmu "Oda do radości", III miejsce - Aleksandra Kraszewska z Publicznego Gimnazjum w Jelonkach również za piosenkę "Jesteś lekiem na całe zło" z filmu "Jak żyć" wyróżnienie - Adrianna Kowalczyk z Publicznego Gimnazjum w Wąsewie również za piosenkę " Jesteś lekiem na całe zło " z filmu "Oda do radości",

W kategorii szkół średnich: I miejsce - Kinga Goca z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za interpretację piosenki "Opowieść" z filmu "Nigdy w życiu!", II miejsce - Klaudia Dąbkowska z Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Dlaczego ja?" z filmu "Młode wilki", wyróżnienie - Sebastian Brejnak ze Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej za piosenkę "Wiem, że nie wrócisz" z serialu "Sposób na Alcybiadesa".Zobacz również

Casting do ostrowskiego Mam talent już za tydzień

23 maja 2012, Katarzyna Gryczon

28 maja odbędą się przesłuchania do ostrowskiego konkursu Mam talent. Zwycięzca wystąpi na Dniach Ostrowi.

"Bitwa morska" po raz kolejny w Kotłowni

23 maja 2012, Katarzyna Gryczon

20 maja, na deskach Sceny Kotłownia mogliśmy, po raz kolejny, obejrzeć sztukę Jeana-Michela Ribes'a "Bitwa morska" w reżyserii Rafała Swaczyny.

Czym zajmuje się lider PaT czyli rozmowa z Wiktorią

19 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Wiktoria Tyszka jest uczennicą pierwszej klasy LO im. M. Kopernika. W przyszłości chciałaby zostać architektem, ale ostatnio coraz częściej myśli o pracy animatora kultury. Pasjonują ją ludzie, którzy swoją pracą pomagają innym. Lubi dobry film, muzykę i jazdę na rowerze. Uwielbia podróże te bliższe i te dalsze. Pragnie zobaczyć kiedyś kilka miejsc związanych ze swoim imieniem np. Wodospad Wiktoria.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]