Otwarcie wystawy Anny Kacprzyckiej

Dodano: 19 maja 2013 20:27, Autor: Anna Krajewska-Polak

Ania Katarzyna Kacprzycka maluje z wewnętrznej potrzeby, dążąc do wyrażania własnego widzenia świata. Od 20 maja jej obrazy można oglądać w ostrowskim MDK.


18 maja br. w ostrowskim domu kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Wiosna w twórczości Anny Katarzyny Kacprzyckiej". Artystka zaprezentowała portrety kobiet malowane farbami akrylowymi, a nakładane przeważnie... palcami. - Dawno nie spotkałam, tak wrażliwej osobowości, jak Ania Kacprzycka - rozpoczyna Hanna Sasinowska, pomysłodawczyni i organizatorska wystawy.

REKLAMAPani Ania maluje z wewnętrznej potrzeby, dążąc do wyrażania własnego widzenia świata. Jej obrazy cechuje duża siła wyrazu, poetycki klimat, dbanie o szczegóły i swoisty realizm. Obrazy przenoszą w inny świat, z dala od wszelkich szkół czy tendencji w sztuce.

- Pracuję w warunkach polowych, ponieważ w tworzeniu obrazów uczestniczy moja najmłodsza córka Nikola, która w lipcu skończy trzy lata. Stawiam dwie deseczki, jedną dla mnie, drugą dla mojej córki, farby są pośrodku. Są to najczęściej akryle, które są trudno zmywalne, więc wykładzina przypomina barwny dywan. - opowiada Anna Kacprzycka o swojej pracy. Maluje portrety, uwielbia malować dzieci i kobiety. Bardzo lubi malować kwiaty i pejzaże. Artystkę inspiruje to, co ją otacza - rodzina, dzieci. Ma 38 lat, mieszka w Ostrowi Mazowieckiej, ma czwórkę dzieci. Poza malowanie spełnia się też w pisaniu poezji.

Wystawa obrazów Anny Katarzyny Kacprzyckiej dostępna jest dla zwiedzających od poniedziałku 20 maja do końca czerwca 2013 roku w godzinach od 8.00 do 16.00 w małej sali MDK.


Zobacz również

Seniorzy uczą się jak zdrowo i pięknie żyć

17 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

O tym, czym grozi cukrzyca, jakie walczyć z otyłością, które produkty finansowe są dla seniorów i wreszcie jak wyglądać młodziej bez operacji plastycznych, dowiedzieli się słuchacze UTW na kolejnych Warsztatach dla Zdrowia, Ciała i Urody.

Można już zgłaszać się na Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej

16 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Do końca maja można zgłaszać udział w VIII Festiwalu Polskiej Piosenki Filmowej. Przewodniczącą tegorocznej edycji festiwalu będzie Agatha czyli Agata Rozumek, która wystąpi również z recitalem.

Portrety kobiet pędzlem malowane

15 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

W sobotę MDK zaprasza na wystawę obrazów ostrowskiej artystki - Anny Katarzyny Kacprzyckiej. Na wystawie obejrzeć będzie można portrety kobiet, przygotowane specjalnie na III Festiwal Zdrowia i Urody Miasto dla Kobiet.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]