Za nami Jubileuszowe 40. Dni Broku i Puszczy Białej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 13 lipca 2018 06:17, Autor: UG Brok, red. MK

Miniony weekend w Mieście i Gminie Brok upłynął pod znakiem świętowania.
Tegoroczny program jubileuszowych, 40. już Dni Broku i Puszczy Białej wypełniony był licznymi atrakcjami, na które zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński. Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć w nim coś ciekawego dla siebie. Na licznie przybyłych nad rzekę Bug mieszkańców i wczasowiczów czekało wiele atrakcji i piękna słoneczna pogoda, która sprzyjała wspólnej zabawie i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
REKLAMA


Dwudniowa impreza rekreacyjno-sportowa rozpoczęła się w sobotę 7 lipca od występów artystycznych dzieci i młodzieży z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Następnie o godzinie 18:00 uroczystego otwarcia 40. Dni Broku i Puszczy Białej dokonał burmistrz Marek Młyński, który serdecznie przywitał przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych województwa mazowieckiego, powiatu ostrowskiego, zastępcę burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka i wójtów sąsiednich gmin, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, Przewodniczącego Rady Gminy w Broku wraz z radnymi i sołtysami, a także swoich współpracowników, kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, sponsorów imprezy, a przede wszystkim mieszkańców i wszystkich obecnych w dniu święta miasta.

Tradycyjnie, podczas uroczystego otwarcia burmistrz wręczył stypendia najlepszym uczniom i sportowcom z brokowskich szkół oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Nagrodzeni zostali: Daria Wójcicka - prymus Publicznego Gimnazjum w Broku, oraz Rafał Szulęcki - karateka z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin. Burmistrz wręczył także nagrody zwycięzcom konkursu "Najpiękniejsza Posesja w Gminie Brok" Panu Łukaszowi Rey oraz Państwu Monice i Wojciechowi Pawlik.

Dni Broku to także okazja do uhonorowania mieszkańców miasta i gminy Brok, za ich wieloletni wkład na rzecz rozwoju regionu. Statuetką wyróżnieni zostali Marzena i Zdzisław Niegowscy - właściciele Ośrodka Agroturystycznego "Binduga" za budowanie pozytywnego wizerunku miasta i gminy Brok oraz prof. dr hab. Benon Dymek za osobisty wkład w rozwój regionalny miasta i gminy Brok.

Burmistrz Marek Młyński podziękował także działającemu na terenie miasta i gminy Brok Stowarzyszeniu Mazowiecko - Podlaskiemu Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu za krzewienie i kultywowanie dawnych tradycji strzeleckich w naszym mieście i gminie i wręczył na ręce Hetmana Władysława Krzyżanowskiego pamiątkowy grawerton.

Podczas obchodów Jubileuszowych 40. Dni Broku, Gmina Brok została uhonorowana Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia". Odznaczenie za wkład w rozwój regionu, na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Brok Marka Młyńskiego wręczyli Janina Ewa Orzełowska - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i. Elżbieta Lanc - Członek Zarządu Województwa oraz Marian Krupiński i Krzysztof Winiarski - Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Po oficjalnej części uroczystości na scenie zaprezentowały się gwiazdy muzyki tanecznej. Cykl koncertów rozpoczął zespół Top Girls. Następnie zespół Kordian porwał publiczność do wspólnej zabawy. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Jacek Stachursky z zespołem. Ponad godzinny koncert zgromadził kilkutysięczną publiczność. Po koncercie Jacka Stachurskiego, publiczność mogła podziwiać zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni. Muzyczny wieczór zakończyła dyskoteka połączona z wyborem Miss i Mistera Plaży, które przeprowadził gościnnie prezenter Radia Eska Paweł "Pawelec".
W niedzielę, 2 lipca w Kościele parafialnym została odprawiona msza święta w intencji mieszkańców miasta i gminy. Uroczystość uświetnił koncert Maryjno-Patriotyczny w wykonaniu Państwa Anny i Tomasza Ostrowskich.4

Tradycyjnie na scenie odbył się przegląd muzyki ludowej i biesiadnej z udziałem zespołów z sąsiednich miast i gmin: Zapominajki, Cyganerii, Sadowianek, Małkinianki, Retro Band, BezWianka, Oberka, Cantileny oraz naszej brokowskiej Jarzębiny. Znane utwory ludowe śpiewali nie tylko wykonawcy, ale też publiczność, której występy przypadły do gustu.

Jak na rodzinną niedzielę przystało, przez całe popołudnie odbywały się także animacje dla dzieci, które zabawiał m.in. Shrek i Pszczółka Maja. Po przeglądzie przyszedł czas na występ zespołu Rezonans.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był wykonawca muzyki dance i pop Mario Bischin. Muzyczny wieczór zakończyła zabawa taneczna.

W trakcie dwudniowej imprezy plaża miejska tętniła życiem, w rywalizacji sportowej odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Broku: piłki siatkowej plażowej (I miejsce - Grabowski, Kruk II - miejsce Skoczeń, Jurczyk, III-miejsce Kośnik, Urbankowski), zawody piłki nożnej (I miejsce - "Potężne Santosy", II miejsce - KS Ostrovia Juniors, III - miejsce GKS Andrzejewo) oraz zawody spławikowe (I miejsce - Zbigniew Bajno, II miejsce - Marek Zieliński, III miejsce - Dariusz Puścion. Wręczone zostały także nagrody najlepszym czytelnikom Biblioteki Publicznej w Broku: Grażynie Jakubik, Józefie Millak oraz Krystynie Zdziarskiej.

Prawdziwą gratką dla dzieci było wesołe miasteczko, przejażdżki na kucykach i koniach oraz liczne stragany z wieloma atrakcjami. Imprezie, jak co roku, towarzyszyły liczne stoiska promocyjne, w tym stoisko Urzędu Miasta i Gminy Brok, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Wszyscy zgromadzeni bawili się doskonale, a sprzyjała temu wspaniała pogoda oraz bogaty program wypełniony licznymi koncertami, wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi, zabawami tanecznymi i atrakcjami rodzinnymi. Do zobaczenia na kolejnych, tym razem 41. Dniach Broku i Puszczy Białej w 2019 roku.


Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do atrakcyjności tegorocznych Dni Broku i Puszczy Białej! Przede wszystkim sponsorom, których przedstawiamy poniżej:

FLORAD Krzysztof Zawistowski, Brok
AGMET Łukasz Kołek, Rytele Olechny
Firma Handlowo - Usługowa Marta Bazelak, Zajazd KARDAMON, Brok
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KAMAR Maria Jolanta Kacprzycka, Brok
Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp z o.o. Ostrów Mazowiecka
Międzygminny Związek ZIEMIA OSTROWSKA
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowiecka
GROMET Andrzej Grądzki, Brok
Firma Handlowo- Usługowa Mirosław Przesmycki, Małkinia
Dom Wczasowy NADRZECZE, Krzysztof Jóźwik, Brok
Zakład Robót Budowlano-Drogowych Tomasz Dawidowski, Ostrów Mazowiecka
Przedsiębiorstwo Handlowo -Usługowe NIEDZIELSKI Stacja Kontroli Pojazdów, Ostrów Mazowiecka
Sklep Spożywczo - Przemysłowy Jan Derlatka, Brok,
Użarowska Ewa, Brok
PUH AL-AN Stacja Paliw Andrzej i Sławomir Wrochna, Brok
EKO-DOM Adam Rukat, Ostrów Mazowiecka
AUTOSERVICE Stacja Kontroli Pojazdów Tadeusz Suchecki, Brok
BROMAT Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stefan Brzostek, Brok
Andrzej Gajewski, Brok
PIENDYKBUD Robert Piendyk, Komorowo
BROK-NET INTERNET Telewizja światłowodowa Wojciech Stefańczyk, Brok
Kosztorysowanie i Nadzorowanie Robót Ogólnobudowlanych Marek Kruk, Brok
Zakład Produkcyjno-Handlowy Marek Rosiński, Brok
Firma MR-PUR Michał Ruciński, Brok
Przedsiębiorstwo Usług Projektowych i Geodezyjnych Arkadiusz Łojewski, Ostrów Mazowiecka
Joanna i Dariusz Ciskowscy, Brok
Przedsiębiorstw Usług Geodezyjno-Kartograficznych GEOMETRA s.c. Marek Tomiczak, Ostrów Mazowiecka
SZAFOMANIA Patrycja Krzak, Ostrów Mazowiecka
Przedsiębiorstw Produkcyjno- Handlowe PLAST-FOL Mieczysław Winecki, Brok
Studio Fryzur, Patrycja Suchcicka, Brok
Artykuły Rolno-Przemysłowe, Sławomir Suchcicki, Brok
SOB-BRUK Andrzej Sobieski, Kaczkowo Stare
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy RZEMIEŚLNIK Grażyna Strąk, Brok
Sklep ZIELENIAK Agnieszka Szołkowska, Brok
Zdzisław i Teresa Domasik, Warszawa
Sklep Spożywczo -Przemysłowy Wanda Figat, Laskowizna
Produkcja Piekarnicza i Sklep Spożywczo-Piekarniczy Jacek i Maciej Socik, Brok
Tartak Usługowo - Handlowy Henryk Brzostek, Brok
PPHU EL-TOM Tomasz Sztandera, Brok
Sklep Wędkarski KASKADA Andrzej Kulesza, Brok
Gabinet Kosmetyczny Mega Beauty, Kwiaciarnia STOKROTKA Bożena Młyńska, Ostrów Mazowiecka
FPHU NEON Paweł Zyśk, Brok
Owczarek Stanisław, Brok

Zobacz również

Wkrótce pojedziemy skuterem elektrycznym po Ostrowi i kilku sąsiednich gminach (zdjęcia)

12 lipca 2018, UM Ostrów Maz., red. MK

Rusza pilotażowy projekt wynajmu skuterów elektrycznych na terenie miasta Ostrów Mazowiecka i kilku gmin z terenu powiatu ostrowskiego.

Burmistrz w 2017 roku zarobił mniej

10 lipca 2018, MK

Z oświadczenia majątkowego za 2017 rok wynika, że burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer zarobił ponad 19 tysięcy mniej niż w roku 2016.

Stachursky gwiazdą Dni Broku i Puszczy Białej (zdjęcia, wideo)

8 lipca 2018, Redakcja

W sobotni wieczór na scenie nad Bugiem wystąpił Jacek Stachursky z zespołem.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kwiaciarnia, Poczta Kwiatowa Jarek Kuczyński

ul. Armii Krajowej 10
07-300 Ostrów Mazowiecka

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]